Tipy pro holení citlivé pokožky

Pokud míváte po holení zánět folikul či škrábance nebo řezné ranky, přečtěte si tipy pro holení citlivé pokožky a přejděte k hladšímu, komfortnějšímu holení.

Jak minimalizovat podráždění po holení

Řádně připravte pleť:

V první řadě pokožku a vousy hydratujte. Holení během teplé sprchy nebo po ní změkčuje vousy a umožňuje holicímu strojku snadněji klouzat. Používejte obličejový peeling nebo mycí emulzi na obličej, které odstraní mastnotu, nečistoty a odumřelé kožní buňky.

Napěnit

Používejte kvalitní gel nebo pěnu na holení určené pro citlivou pokožku. Přípravek rozetřete po tváři, až se vytvoří pěna. Tím ochráníte pokožku před podrážděním při holení. Než se začnete holit, nechte přípravek chvíli působit.

Oholit

Nejdůležitější je, abyste používali holicí strojek určený pro citlivou pokožku — například Gillette SkinGuard se speciální technologií, která zajišťuje, aby břity oholily vousy, a zároveň chrání pokožku. Před holením zkontrolujte břity: tupé břity mohou za vousy tahat a vytrhávat je, a tím způsobit podráždění, pálení nebo vyrážku. Holte se lehkými jemnými tahy. Stejné místo neholte příliš opakovaně — to může způsobit podráždění. Holicí hlavici často oplachujte a v průběhu holení opakovaně nanášejte gel na holení. Vousy rostou mnoha různými směry — snažte se holit ve směru, který je vám nejpříjemnější. Nejcitlivější partie holte až jako poslední. Pokud gel na holení působí na pokožce déle, vousy budou měkčí a budou se snáze holit. Pomocí zarovnávacího břitu na zadní straně hlavice oholíte i těžko přístupná místa, jako je oblast pod nosem.

Uklidnit

Obličej si umyjte studenou vodou a osušte. Vetřete hydratační krém po holení, který zajistí hydrataci a zklidnění pokožky.

Byl tento článek užitečný?