Podívejte se, jak Gillette zintenzivňuje pomoc v reakci na COVID-19.Zjistěte více
 

Ochrana naší planety

Ochrana naší planety

Gillette si klade za cíl inspirovat každého muže bez ohledu na jeho věk či fázi života, aby se stal co možná nejlepším. Naší vizí je poskytovat úžasné zážitky při péči o tělo a udělat při tom ze světa lepší místo pro všechny generace. Protože se na špičce oboru péče o tělo nacházíme už více než sto let, víme, jak důležité je zanechávat silný odkaz. Proto začleňujeme sociální programy a programy na ochranu životního prostředí do všeho, co děláme. Chceme, aby naše značky přinášely dobro dnes, zítra i v daleké budoucnosti.

V oblasti péče o vzhled nám po celém světě důvěřuje více než 800 milionů spotřebitelů. Naším cílem je poskytovat těmto ženám a mužům ty nejlepší možné produkty a chránit přitom zdroje planety Země.

Chceme do roku 2030 používat méně zdrojů, a pomoci tím nastavit nový standard ochrany životního prostředí. Abychom toho dosáhli, plánujeme snížit naši ekologickou stopu napříč mnoha důležitými oblastmi, jako je obalový materiál, odpad, ochrana vodních zdrojů, výrobní provozy a náš dodavatelský řetězec. Jsme také plně odhodláni poskytovat našim spotřebitelům produkty nejvyšší kvality a používat přitom bezpečné složení, kterému zákazníci mohou důvěřovat.

Při plnění naší role v ochraně planety jsme si stanovili jasné cíle a v řadě oblastí jsme dosáhli důležitého pokroku:

Omezení odpadu z produktů a obalů,

aby se co nejvíce snížil objem materiálu, který zbude poté, co spotřebitelé naše produkty použijí

Recyklovatelné obaly

Do roku 2022 bychom rádi u holicích strojků a hlavic dosáhli až 100% recyklovatelných obalů, včetně obsahu PCR

Komfort

Naše holicí strojky s možností výměny holicích hlavic (např. Fusion a Mach3) vám poskytnou až měsíc hladkého a pohodlného oholení a jejich rukojeti vydrží léta!

Pohodlné oholení

Naše jednorázové holicí strojky jsou navrženy tak, aby poskytovaly až deset pohodlných oholení. Zákazníkům upřednostňujícím tuto formu holení tak pomáhají prodloužit životnost holicího strojku.

Odolnost

Na několika trzích testujeme nové odolné balení, které má pomoci odradit od vyhazování obalů a podpořit šetření přírodními zdroji.

Globální působnost

Ve Spojených státech jsme v roce 2019 spustili ve spolupráci se společností Terracycle první program na podporu recyklace holicích strojků. Spotřebitelé mohou v jeho rámci vracet všechny typy holicích strojků k jejich opětovnému zpracování pro další použití. Nyní pracujeme na tom, abychom tento program přinesli na další místa po celém světě.

Snižujeme dopad našich výrobních provozů a dodavatelských řetězců

a dosahujeme pokroku v dalším snižování spotřeby energie, vody, v omezování odpadu a emisí.

 

Žádný odpad z výroby nejde na skládky

Jsme hrdí na to, že jsme napříč naší globální sítí továren dosáhli stavu, kdy žádný odpad z výroby nejde na skládky – a jsme jedněmi z prvních v odvětví, kdo to dokázal.

 

Spotřeba vody

Do roku 2030 plánujeme snížit spotřebu vody při výrobě o 35 %.

 

Snížení spotřeby energie

Napříč našimi továrnami jsme za posledních deset let snížili spotřebu energie o ohromných 392 851 GJ (giga joulů). To je dostatek energie na provoz více než 17 milionů domácností. A to nám nestačí – pracujeme na tom, abychom do roku 2030 nakupovali 100 % energie z obnovitelných zdrojů. Za posledních 10 let jsme snížili produkci skleníkových plynů o 26 %, což se rovná 69 499 metrickým tunám.

Dodáváme ověřené produkty s ověřeným složením,

aby měli spotřebitelé kvalitní zkušenosti, na které se můžou spolehnout.

 

Testování spotřebiteli

Každý nový produkt od Gillette je před uvedením na trh odpovědně testován tisíci spotřebiteli.

 

Zajištění kvality

Každý nový holicí strojek Gillette testují před jeho uvedením na trh tisíce spotřebitelů. Každý holicí strojek Gillette v průměru 75krát kontrolujeme.

 

Výzkum a vývoj

Jsme na špici našeho odvětví v oblasti výzkumu a vývoje. Zaměstnáváme zkušené vědce, výzkumníky a inženýry a holicí strojky vyrábíme už více než sto let.

 

Doporučení

Naše produkty doporučují dermatologové z celého světa, včetně předních vědeckých organizací, jako je Aliance pro zdraví pokožky (Skin Health Alliance), Britská nadace pro zdravou pokožku (British Skin Foundation), Dermatologická přezkumná komise (Dermatology Review Panel) z Kanady, německá instituce Deutsche Haut- und Allergiehilfe a mnohé další.

 

Program Smart Label

Ve Spojených státech se účastníme programu Smart Label, který podporuje transparentnost obsahu složení pro spotřebitele. Také pracujeme na tom, abychom na celém světě uváděli seznamy složení našich produktů na našich internetových stránkách.

 

Gillette PURE

V roce 2019 jsme představili náš vůbec první přípravek na holení, který se vyrábí bez použití barviv, parabenů a sulfátů SLS.

Zlepšujeme ochranu vodních zdrojů

a zkoumáme nové způsoby, jak během holení i po něm šetřit vodou.

 

Modernizované holicí hlavice

Naše holicí strojky mají hlavice, které se snadno oplachují, takže se zkracuje doba a omezuje spotřeba vody potřebné k holení.

 

Ochrana vodních zdrojů

Usilujeme o zvyšování informovanosti, aby se během holení šetřilo vodou.

 

Holicí strojek nevyžadující použití vody

Představili jsme Gillette Treo, první holicí strojek pro asistované holení na světě nevyžadující použití vody. Gillette Treo má zlepšovat život milionům mužů a žen, kteří potřebují každodenní služby pečovatele.

SOCIÁLNÍ UDRŽITELNOST

To nejlepší ze společnosti