Podívejte se, jak Gillette zintenzivňuje pomoc v reakci na COVID-19.Zjistěte více
 

Techtab

SkinGuard Sensitive Holicí Strojek Pro Citlivou Pokožku

FAQ

Co je na holicím strojku SkinGuard Sensitive nového?
Gillette SkinGuard Sensitive je poslední produktová inovace od Gillette. Obsahuje novou technologii, která uspokojuje dosud nevyslyšené potřeby mužů, kteří trpí na citlivou pokožku a hledají holicí strojek navržený tak, aby předcházel podráždění. Je to první klinicky testovaný holicí strojek s technologií Gillette SkinGuard, která je umístěná mezi dvěma optimálně rozmístěnými břity. Tyto břity tak absorbují tlak ruky při holení, takže na citlivou pokožku netlačí tak tvrdě. Technologie SkinGuard také uhlazuje a napíná pokožku, čímž ji chrání před břity, omezuje tahání a vytrhávání a nadzvedává břity od pokožky, čímž snižuje jejich kontakt s citlivou pokožkou. Celkově tak umožňuje hladké a pohodlné oholení mužům s citlivou pokožkou.

Jak si SkinGuard vede v porovnání s jinými dvoubřitými holicími strojky?
Gillette SkinGuard Sensitive se od běžných dvoubřitých holicích strojků liší svou technologií SkinGuard, která dokáže mnohem lépe zajišťovat pohodlné oholení mužům s citlivou pokožkou. Jedná se o originální technologii Gillette. Žádný jiný holicí strojek navržený speciálně pro muže s citlivou pokožkou nemá unikátní technologii SkinGuard. Ta je umístěna tam, kde se obvykle nachází druhý, třetí a čtvrtý břit. Více podrobností o tom, v čem je holicí strojek SkinGuard lepší než běžné dvoubřité holicí strojky (jako Gillette Sensor nebo Sensor Excel), najdete na webu Gillette.cz.

Jak si SkinGuard vede v porovnání s jinými pětibřitými holicími strojky?
U mužů s citlivou pokožkou může používání holicích strojků s více břity zvýšit citlivost. Gillette SkinGuard Sensitive má unikátní design hlavice vyvinutý pro muže s citlivou pokožkou, kteří se spokojí s méně hladkým oholením výměnou za lepší komfort pokožky. Jedná se o originální technologii Gillette. Žádný jiný holicí strojek navržený speciálně pro muže s citlivou pokožkou nemá unikátní technologii SkinGuard, která je umístěna tam, kde se obvykle nachází druhý, třetí a čtvrtý břit.

Můžete vysvětlit rozdíly mezi citlivostí pokožky v širším slova smyslu a klinicky diagnostikovanou chronicky podrážděnou pokožkou?
Citlivá pokožka je běžný stav, který si každý diagnostikuje sám. Přestože neexistuje žádná jednoznačná definice, nejčastěji se určuje na základě příznaků, jako je zarudnutí, napjatost, svědění, pálení nebo štípání pokožky, a je zvláště patrná, jestliže je citlivá pokožka vystavena dráždivým prostředkům, jako je mýdlo, kosmetické přípravky či jiné lokálně aplikované produkty. Je známo, že citlivá pokožka se může vyskytovat na většině míst na těle, ale nejběžnějším místem výskytu je obličej. V minulosti byla citlivá pokožka zmiňována častěji u žen než u mužů. Výzkum nicméně ukázal, že během posledních pěti let došlo k nárůstu počtu mužů, kteří u sebe zaznamenali citlivost pokožky.

Pupínky po holení jsou závažnou formou chronického podráždění pokožky, které se může objevit v důsledku holení, zvláště v případě kudrnatých vousů. Holení vousů může způsobit jejich zarůstání, a to pak vyvolává zánětlivou reakci a vznik pupínků. U pupínků může dojít i k druhotné infekci. Pupínky po holení mohou způsobit hyperpigmentaci kůže a také vznik jizev.

Doporučujete mužům s citlivou pokožkou nějakou speciální přípravu na holení nebo péči po holení?
Ochranu citlivé pokožky může ještě více zlepšit pravidelná péče:
• Hydratace – před holením si vousy namočte, holte se například při sprchování nebo hned po něm. Hydratace vousy změkčuje a zvyšuje jejich poddajnost při holení. U vousů platí totéž, co u vlasů: mokré se holí snadněji než suché.
• Pěna – před holením naneste na obličej dostatečné množství přípravku na holení, například gelu nebo pěny SkinGuard Sensitive. Tahy holicím strojkem pak budou hladší.
• Holení – pokud trpíte na citlivou pokožku, holte se pomocí holicího strojku, jako je např. Gillette SkinGuard, který je speciálně navržený tak, aby předcházel podráždění.
• Zklidnění – používejte přípravky po holení, jako je např. hydratační krém, které pomáhají udržovat pokožku po holení hydratovanou.

Lze holicí hlavice SkinGuard Sensitive používat s jinými rukojeťmi Gillette, například s rukojetí Fusion5/Fusion?
Ano, novou holicí hlavici SkinGuard Sensitive lze používat s jinými rukojeťmi Gillette Fusion5.

Lze holicí hlavice SkinGuard Sensitive používat s jinými rukojeťmi Gillette, například s rukojetí Mach3?
Ne, nová holicí hlavice SkinGuard Sensitive není navržena pro rukojeti MACH3.

Má SkinGuard Sensitive technologii Flexball?
Holicí hlavici SkinGuard Sensitive můžete nasadit i na rukojeť s technologií Flexball určenou k lepšímu ovládání při holení podél kontur obličeje, ale nová holicí hlavice již tuto technologii obsahuje.