Podívejte se, jak Gillette zintenzivňuje pomoc v reakci na COVID-19.Zjistěte více
 

O Gillette

POHLED NA PRECIZNOST

Náš odkaz preciznosti začal u jednoho muže, pana Kinga C. Gillette.
Jeho vize již více než 100 let inspiruje inovace ve snaze zajistit vám
to nejlepší holení na světě. A ještě nejsme u konce.

AŽ NEDOKÁŽEME
ZDOKONALOVAT HOLICÍ STROJKY,
PRESTANEME JE VYRÁBET

1900

1900
PROTOTYP

King C. Gillette má revoluční nápad na jednorázové břity tak tenké a odolné, že jejich zpracování považují vědci z řad absolventů univerzity MIT za nemožné.
Do roku 1901 svými pokrokovými inovacemi dokázal, že neměli pravdu.

1920

1920
NOVÝ A VYLEPŠENÝ

Společnost Gillette® se poprvé ve své historii rozhodla pro mechanickou inovaci. Zpřesnila úhel břitu a vylepšila rukojeť i mechanismus jeho upevnění. První „nástroj pro přesné oholení.“

1957

1957
NASTAVITELNÝ

Společnost Gillette představila první nastavitelný holicí strojek na tři různé typy vousů — řídké, středně husté a husté. Časem se přidaly další úrovně nastavení, celkem devět. Společnost se tak poprvé jasně pokusila o to, aby holicí strojek „dělal víc práce“ a přizpůsoboval úhel břitu konturám obličeje...

1965

1965
TECHMATIC

První systémový holicí strojek s „nastavitelnou lištou“. Břit je možné vysunout a zase zasunout. Uživatel se ho už nemusí dotýkat. V oblasti designu jde o vysoce stylizovaného následníka původního holicího strojku Techmatic, který byl pro Gillette hlavním produktem více než 30 let. Techmatic vypovídá o tehdejším industriálním experimentování s designem.

1971

1971
TRAC II®

Gillette vyrábí typ Trac II, první dvoubřitý holicí systém.

1977

1977
ATRA ®

Gillette představuje systém Atra / Contour, první dvoubřitou holicí hlavici s otočnou hlavou, která umožňuje břitům lépe kopírovat kontury obličeje pro důkladnější oholení.

1985

1985
ATRA PLUS®

Na trh je uveden Gillette Atra Plus / Contour Plus – první holicí strojek s lubrikačním páskem.

1990

1990
Sensor®

Gillette uvádí na trh Sensor – první holicí strojek s dvěma břity upevněnými samostatně na vysoce citlivé pružiny, které se automaticky přizpůsobují tvaru jakékoli tváře.

1998

1998
MACH3

Gillette boří hranici výkonnosti díky typu MACH3®, prvnímu strojku s technologií tří břitů pro ještě hladší, důkladnější oholení.

about gillette8

2004

Gillette představuje M3Power – první holicí systém namokro na světě, který využívá baterie a pomocí mikrovibrací pomáhá zlepšit klouzání strojků pro ještě komfortnější oholení.

2006

2006
Fusion5TM

Debut holicích strojků Gillette Fusion5® – v ruční i bateriové verzi.
Mají pět břitů a v každém ohledu překonávají strojky MACH3. Proto zajišťují to nejdůkladnější a nejkomfortnější oholení od Gillette.

Fusion5 Proglide with Flexball Technology

2014
FUSION5 PROGLIDE®

Technologie Gillette FlexBall™ je dalším evolučním krokem v revoluci holení – otáčející se holicí strojek pro maximální kontakt s každou konturou mužské tváře.

2016
FUSION5 PROSHIELDTM

2016

Gillette Fusion5 ProShield® zvlhčuje PŘED břity i za nimi, čímž chrání před podrážděním pokožky. Holicí strojky ProShield mají také technologii FlexBall.

2019
GILLETTE SKINGUARD SENSITIVETM

Gillette® SkinGuard je první holicí strojek od Gillette speciálně určený pro muže s citlivou pokožkou a pokožkou trpící na podráždění.