O Gillette

history of shaving

1900

King C. Gillette má revoluční nápad na jednorázové břity tak tenké a odolné, že jejich zpracování považují vědci z řad absolventů univerzity MIT za nemožné.
Do roku 1901 svými pokrokovými inovacemi dokázal, že neměli pravdu.

about gillette3

1971

Gillette vyrábí typ Trac II, první dvoubřitý holicí systém.

about gillette4

1977

Gillette představuje systém Atra / Contour, první dvoubřitou holicí hlavici s otočnou hlavou, která umožňuje břitům lépe kopírovat kontury obličeje pro důkladnější oholení.

about gillette5

1985

Na trh je uveden Gillette Atra Plus / Contour Plus – první holicí strojek s lubrikačním páskem.

about gillette6

1990

Gillette uvádí na trh Sensor – první holicí strojek s dvěma břity upevněnými samostatně na vysoce citlivé pružiny, které se automaticky přizpůsobují tvaru jakékoli tváře.

about gillette7

1998

Gillette boří hranici výkonnosti díky typu MACH3®, prvnímu strojku s technologií tří břitů pro ještě hladší, důkladnější oholení.

about gillette8

2004

Gillette představuje M3Power – první holicí systém namokro na světě, který využívá baterie a pomocí mikrovibrací pomáhá zlepšit klouzání strojků pro ještě komfortnější oholení.

about gillette9

2006

Debut holicích strojků Gillette Fusion® – v ruční i bateriové verzi.
Mají pět břitů a v každém ohledu překonávají strojky MACH3. Proto zajišťují to nejdůkladnější a nejkomfortnější oholení od Gillette.

Fusion Proglide with Flexball Technology

2014

Technologie Gillette FlexBall™ je dalším evolučním krokem v revoluci holení – otáčející se holicí strojek pro maximální kontakt s každou konturou mužské tváře.

2016

Holicí strojek Gillette Fusion ProShield zajišťuje zvlhčení PŘED i za břity, takže chrání před podrážděním pokožky při holení a udržuje s pokožkou maximální kontakt.*                        

 
*V porovnání s ostatními holicími strojky Fusion