O společnosti Gillette Czech Repulic

Pohled na preciznost

Náš odkaz preciznosti začal u jednoho muže, pana Kinga C. Gillette. Jeho vize již více než 100 let inspiruje inovace ve snaze zajistit vám to nejlepší holení na světě. A ještě nejsme u konce.

Až nedokážeme zdokonalovat holicí strojky, prestaneme je vyrábet.

Podpis krále C Gillette

Historie holení: základy a inovace holicích strojků Gillette

Příběh společnosti Gillette představuje vytrvalé hledání dokonalosti. Jeho součástí je vášeň pro vědu a technologie. Na prvním místě je ale vždy holení.

Historie moderního způsobu holení začíná u holiče.

Před příchodem moderních holicích strojků s hlavicemi byla návštěva holiče, který člověka profesionálně oholil, jediným způsobem, jak dosáhnout toho nejlepšího a nejhladšího oholení. Holiči byli v holení velice zdatní, měli rozsáhlé zkušenosti s různými typy tváří i vousů a používali různé nástroje.

Holič nejprve přiložil na obličej nahřátý ručník, aby změkčil vousy a pokožku, na kterou pak nanesl silnou vrstvu krému na holení, který hydratoval vousy a pokožku navlhčil.

Poté pečlivě napínal jednotlivé úseky pokožky, aby vznikla rovná plocha. Aby bylo možné holit pokožku pod ideálním úhlem, musel holič dobře umět používat správný tlak na břitvu. Důležitá při tom byla citlivost jeho prstů a práce zápěstí.

Zákazník odcházel čistý, se svěžím pocitem a hladce oholenou tváří. Byl to luxusní a relaxační zážitek – ale drahý a náročný na čas. A nebylo jednoduché zopakovat to samé doma.

Muži potřebovali lepší a dostupnější způsob, jak svou pokožku holit hladce a pohodlně. Bylo potřeba dostat křeslo od holiče do pánské koupelny.

Přišel na to muž jménem King C. Gillette. První bezpečný holicí strojek vytvořil King Gillette hlavně proto, aby kvalitu oholení u holiče přinesl domů. Snažil se design svých holicích strojků neustále zlepšovat až do doby, kdy nic dalšího vylepšit nepůjde. Evoluce pánských holicích strojků ho nakonec přežila a firma, která nese jeho jméno, v ní pokračuje dál.

Historie holení se píše společně s vývojem pánského holicího strojku. Postupem času se mění tvar holicí hlavy a počet břitů, mezi břity a rukojeť byl vložen výkyvný mechanismus – jako je to například u holicího strojku ProGlide s technologií FlexBall – tento vynález lépe simuluje pohyb zápěstí holiče a umožňuje lepší interakci mezi holicím strojkem a pokožkou.

Každý nový model holicího strojku Gillette lépe napodobuje práci holiče. S pokrokem technologií se zlepšují i naše holicí strojky, zastřihovače, gely a pěny na holení a jiné produkty péče o tělo.

Budoucnost holení

Už více než 100 let se muži se svými potřebami v oblasti holení obrací na Gillette. Při vylepšování našich výrobků zohledňujeme to, co muži chtějí: – hladší oholení, větší komfort a méně vynechaných vousů.

Historie holení se na budoucím designu pánských holicích strojků Gillette podílí stále. Každá změna, kterou na holicích strojcích a břitech provedeme, je dalším krokem na naší cestě neutuchajícího hledání dokonalého oholení.

PROTOTYP

King C. Gillette má revoluční nápad na jednorázové břity tak tenké a odolné, že jejich zpracování považují vědci z řad absolventů univerzity MIT za nemožné. Do roku 1901 svými pokrokovými inovacemi dokázal, že neměli pravdu.

NOVÝ A VYLEPŠENÝ

Společnost Gillette® se poprvé ve své historii rozhodla pro mechanickou inovaci. Zpřesnila úhel břitu a vylepšila rukojeť i mechanismus jeho upevnění. První „nástroj pro přesné oholení.“

NASTAVITELNÝ

Společnost Gillette představila první nastavitelný holicí strojek na tři různé typy vousů — řídké, středně husté a husté. Časem se přidaly další úrovně nastavení, celkem devět. Společnost se tak poprvé jasně pokusila o to, aby holicí strojek „dělal víc práce“ a přizpůsoboval úhel břitu konturám obličeje...

TECHMATIC

První systémový holicí strojek s „nastavitelnou lištou“. Břit je možné vysunout a zase zasunout. Uživatel se ho už nemusí dotýkat. V oblasti designu jde o vysoce stylizovaného následníka původního holicího strojku Techmatic, který byl pro Gillette hlavním produktem více než 30 let. Techmatic vypovídá o tehdejším industriálním experimentování s designem.

TRAC II®

Gillette vyrábí typ Trac II, první dvoubřitý holicí systém.

ATRA®

Gillette představuje systém Atra / Contour, první dvoubřitou holicí hlavici s otočnou hlavou, která umožňuje břitům lépe kopírovat kontury obličeje pro důkladnější oholení.

ATRA PLUS®

Na trh je uveden Gillette Atra Plus / Contour Plus – první holicí strojek s lubrikačním páskem.

SENSOR®

Gillette uvádí na trh Sensor – první holicí strojek s dvěma břity upevněnými samostatně na vysoce citlivé pružiny, které se automaticky přizpůsobují tvaru jakékoli tváře.

MACH3® Sensitive

Gillette představuje MACH3 Power – první holicí systém namokro na světě, který využívá baterie a pomocí mikrovibrací pomáhá zlepšit klouzání strojků pro ještě komfortnější oholení.

FUSION5

Debut holicích strojků Gillette Fusion5® – v ruční i bateriové verzi. Mají pět břitů a v každém ohledu překonávají strojky MACH3. Proto zajišťují to nejdůkladnější a nejkomfortnější oholení od Gillette.

PROGLIDE®

Technologie Gillette FlexBall je dalším evolučním krokem v revoluci holení – otáčející se holicí strojek pro maximální kontakt s každou konturou mužské tváře.

PROSHIELD

Gillette ProShield® zvlhčuje PŘED břity i za nimi, čímž chrání před podrážděním pokožky. Holicí strojky ProShield mají také technologii FlexBall.

GILLETTE SKINGUARD SENSITIVE

Gillette® SkinGuard je první holicí strojek od Gillette speciálně určený pro muže s citlivou pokožkou a pokožkou trpící na podráždění.

Náš Závazek - Umožňujeme Přístup K Pozitivním Vzorům Po Celém Světě

NÁŠ ZÁVAZEK

Umožňujeme Přístup K Pozitivním Vzorům Po Celém Světě

VÝCE INFORMACÝ