Jak si oholit pubické ochlupení

Tipy pro holení pubického ochlupení

Při úpravě pubického ochlupení se pohybujete v citlivých oblastech. Potřebujete kvalitní oholení, které se neobejde bez správného postupu a nástrojů.

Úprava pubického ochlupení

Může být hračka, pokud máte ty správné nástroje – jako je třeba víceúčelový strojek Gillette STYLER. Tento postup vám pokaždé zajistí skvělé výsledky:

KROK 1:

Vyberte si nástavec s pevnou délkou.

Nástavec se správnou délkou pomůže zastřihovači chloupků zkrotit přírodní porost na vašem těle, který holicí strojek neviděl dlouhou dobu, případně vůbec nikdy. Víceúčelový strojek Gillette STYLER dodáváme se třemi nástavci (2 mm, 4 mm a 6 mm), abyste si mohli vybrat ten správný.

KROK 2:

Zastřihování

Pubické ochlupení si nejdříve zastřihněte. Zastřižení chloupků před holením může pomoci předcházet ucpání břitů.

KROK 3:

Sprcha

Voda pubické ochlupení (které dokáže být pořádně nepoddajné) změkčí a holicí strojek pak lépe klouže po pokožce. Strojek Gillette STYLER je vodotěsný, takže ho můžete používat ve sprše.

KROK 4:

Využívejte pěnivost gelu na holení

Bohatá pěna pomáhá hydratovat chloupky, zlepšuje skluz holicího strojku a při holení pubického ochlupení chrání pokožku.

KROK 5:

Zkontrolujte, zda nejsou břity tupé

Břit se zdá být tupý a zvlhčující pásek vybledlý? Možná nastal čas, abyste ještě před tím, než začnete, vyměnili nástavec s břity za nový.

KROK 6:

Holte se lehkými jemnými tahy

Připevněte na svůj strojek STYLER břity Fusion5. Holte se lehkými jemnými tahy. Břity často oplachujte. Kůže by měla zůstávat napnutá.

KROK 7:

Břity často oplachujte

Po několika tazích břity pokaždé zezadu i zepředu krátce opláchněte pod tekoucí vodou. Přebytečnou vodu jemně oklepejte. Holicí strojek neoklepávejte o umyvadlo ani neotírejte ručníkem. Tyto zlozvyky mohou zkrátit jeho životnost, protože dokážou poškodit jemnou konstrukci prvků holicí hlavice. Oplachování břitů pod tekoucí vodou pomáhá odstraňovat nánosy gelu na holení, chloupků nebo suché kůže.

KROK 8:

Napínejte si pokožku

Jednou rukou si napínejte pokožku třísel, aby vznikla rovná plocha, a druhou veďte holicí strojek.

KROK 9:

Podle potřeby znovu naneste gel na holení

Můžete zjistit, že aby bylo oholení hladké, je nutné určité místo holit několikrát v různých směrech. Abyste si pokožku třísel nepodráždili, naneste na ni před dalším tahem strojku znovu gel na holení.

KROK 10:

Opláchněte, osušte a hydratujte

Je velice důležité, abyste oblast třísel po holení hydratovali – pomůže to zklidnit pokožku.

Blahopřejeme! právě jste zvládli úvod do úpravy těla!

S holicími strojky a zastřihovači Gillette jsou vaše možnosti prakticky neomezené.

Byl tento článek užitečný?