Návrhem k urychlení cirkulární ekonomiky

Výrobek Gillette Fusion5 v recyklovatelné papírové krabičce

Návrhem k menším množstvím plastu

Většinu naší prémiové řady holicích strojků s možností výměny holicích hlavic1 v Severní Americe a západní Evropě jsme začali balit do recyklovatelné papírové krabice a nikoliv do plastu. Celosvětově jsme tak za odobí let 2020, 2021 a 2022 eliminovali spotřebu přibližně 1 094 000 kg plastu (1 094 tun), což odpovídá více než 110 milionům lahví s vodou.2

Holicí strojek Gillette Fusion5 v recyklovatelném obalu

Návrh s lepšími materiály

V Severní Americe a západní Evropě jsme zavedli minimálně 40% recyklovatelné papírové obaly na naše prémiové holicí strojky s výměnnými hlavicemi. Zvyšujeme také obsah recyklovaných plastů (PCR) v našich jednorázových holicích strojcích.

Holicí strojek GilletteLabs

Návrhem k trvanlivosti

Naše holicí strojky s výměnnými hlavicemi jsou vyrobeny tak, aby vydržely. Snižte množství odpadu z rukojetí o 80% tím, že je budete používat až pět let namísto jednoho roku.

Konstrukce pro recyklovatelnost

Návrhem k recyklovatelnosti

Abychom dali materiálům druhý život, začleňujeme do našich výrobků a obalů více recyklovatelných materiálů. Naše poslední novinka, GilletteLabs s peelingovým pásem, je nabízena v recyklovatelné papírové krabičce vyrobené z materiálu s certifikátem FSC.

Terracycle

Pomozte recyklovat holicí strojky s TerraCycle®.

První program recyklace holicích strojků jsme spustili v roce 2019 ve Spojených státech ve spolupráci se společností Terracycle. Cílem tohoto partnerství je zlepšit sběr a recyklovatelnost holicích strojků obecně – nejen holicích strojků Gillette, ale také všech ostatních značek – na více místech po celém světě. Jak na to, se dozvíte na stránkách TerraCycle.com.

1 nezahrnuje výrobky Sensor excel, Blue3, MACH3 Start a Fusion Sport s možností výměny holicích hlavic

2 na základě kombinovaných objemů přepravy v letech 2020, 2021 a 2022. Úspora plastového odpadu díky změnám v balení u řady Gillette s možností výměny holicích hlavic.