Jak si oholit hruď

Tipy pro holení hrudi

Ať už holení hrudi patří k vašim běžným hygienickým návykům nebo byste to prostě rádi vyzkoušeli, Gillette má pro vás nástroje a tipy, s nimiž získáte požadovaný vzhled a styl.

Holení chloupků na hrudi

Holení hrudi může být hračka, pokud máte ty správné nástroje – jako je třeba víceúčelový strojek Gillette STYLER. Tento postup vám pokaždé zajistí skvělé výsledky:

KROK 1:

Vyberte si nástavec s pevnou délkou.

Nástavec se správnou délkou pomůže zastřihovači chloupků zkrotit přírodní porost na vašem těle, který holicí strojek neviděl dlouhou dobu, případně vůbec nikdy. Víceúčelový strojek Gillette STYLER dodáváme se třemi nástavci (2 mm, 4 mm a 6 mm), abyste si mohli vybrat ten správný.

KROK 2:

Zastřihování

Chloupky na hrudi si nejdříve zastřihněte. Zastřižení chloupků před holením může pomoci předcházet ucpání břitů.

KROK 3:

Sprcha

Voda chloupky na hrudi (které dokážou být pořádně nepoddajné) změkčí a holicí strojek pak lépe klouže po pokožce. Strojek Gillette STYLER je vodotěsný, takže ho můžete používat ve sprše.

KROK 4:

Využívejte pěnivost gelu na holení

Bohatá pěna pomáhá hydratovat chloupky, zlepšuje skluz holicího strojku a při holení hrudi chrání pokožku.

KROK 5:

Zkontrolujte, zda nejsou břity tupé

Břit se zdá být tupý a zvlhčující pásek vybledlý? Možná nastal čas, abyste ještě před tím, než začnete, vyměnili nástavec s břity za nový.

KROK 6:

Holte se lehkými jemnými tahy

Připevněte na svůj strojek STYLER břity Fusion5. Začněte z vnější strany hrudi a postupujte směrem ke středu. Napněte prsní svaly, aby byla plocha na holení rovná.

KROK 7:

Břity často oplachujte

Po několika tazích břity pokaždé zezadu i zepředu krátce opláchněte pod tekoucí vodou. Přebytečnou vodu jemně oklepejte. Žiletku neoklepávejte o umyvadlo ani neutírejte ručníkem. Můžete tím snížit její životnost, protože to může mít negativní vliv na jemnou konstrukci prvků břitu. Oplachování břitů pod tekoucí vodou pomáhá odstraňovat nánosy gelu na holení, chloupků nebo suché kůže.

KROK 8:

V okolí bradavek buďte opatrní

Holte se pouze kolem nich, nepohybujte holicím strojkem přímo přes ně. Aby se opravdu nic nestalo, můžete si bradavky při holení kolem nich zakrýt konečky prstů druhé ruky.

KROK 9:

Podle potřeby znovu naneste gelu na holení

Můžete zjistit, že aby bylo oholení hladké, je nutné určité místo holit několikrát v různých směrech. Abyste si pokožku na hrudi nepodráždili, naneste na ni před dalším tahem strojku znovu gel na holení.

KROK 10:

Opláchněte, osušte a hydratujte

Je velice důležité, abyste hruď po holení hydratovali – pomůže to zklidnit pokožku.

Blahopřejeme! Právě jste zvládli úvod do úpravy těla!

S holicími strojky a zastřihovači Gillette jsou vaše možnosti prakticky neomezené.

Byl tento článek užitečný?