Holení falešných mýtů

Hlavní mýty o holení zbořeny

Mýty o holení jsou jako městské legendy. Pan Vědec ve vašem mozku ví, že to není pravda, ovšem když je tak jasné, že jsou nepravdivé, proč se o nich stále dokola mluví? Zde jsou některé z nejoblíbenějších mýtů, 100% zaručené.

1

Při každodenním holení začnou vaše vousy růst rychleji. Nebo budou silnější. Nebo tmavší.

Vždy, když se kolem holení vyprávěly nějaké báchorky, tato byla číslem jedna. Růst vousů, jejich síla a barva je dána geneticky, nikoli tím, jak často se holíte.

2

S novým holicím strojkem se snáze poraníte

Zkuste to opačně: se starým holicím strojkem nebo strojkem s poškozenými břity se poraníte s mnohem větší pravděpodobností. Čím je břit tupější, tím větší tlak musíte při holení vyvíjet. A právě při velkém tlaku dochází k poranění. Pokud máte pocit, že vás břit tahá za kůži nebo oholení není tak hladké jako obvykle, je to známkou toho, že pravděpodobně nastal čas na výměnu břitů. Dohadům se snadno vyhnete, pokud vstoupíte do Klubu holení Gillette. My se postaráme o zasílání břitů a vy se postaráte o to, abyste vypadali skvěle.

3

Břity na holení by se měly měnit každý týden

Jak rychle se břity ztupí, závisí na několika faktorech: na kvalitě břitů, způsobu provedení, frekvenci holení, zda nejprve používáte gel na holení a jak se po každém holení o břity staráte. Po letech pozorování tisíců mužů při holení víme, že každý je trochu jiný. V otázce, kdy je čas na výměnu břitů, by muži měli důvěřovat vlastním pocitům. Pokud používáte kvalitní břity, je jejich výměna jednou za týden pravděpodobně zbytečně častá. Nejlepší břity Gillette vydrží až měsíc používání.*

4

Opravdoví muži se neholí níž než na krku

Holení na partiích, které jsou níže než krk, ať ho nazýváme „péčí o vzhled mužského těla“, „úpravou ochlupení“ nebo jinak, má spoustu příznivců. Z jednoho z průzkumů společnosti Gillette vyplývá, že si chloupky „dole“ zastřihují nebo holí téměř 4 muži z 10. 7 % vtipálků uvedlo, že si ochlupení na těle holilo strojkem, který jejich spolubydlící používá na holení tváře... No tak, chlapi.

Tak teď to víte. Ale stejně tak jako mýty o 40hodinovém pracovním týdnu nebo o cvičení, díky kterému budete mít „pekáč buchet“ za pár dní, ani tyto oblíbené mýty o holení pravděpodobně nikdy nezmizí.

*Za předpokladu holení třikrát až čtyřikrát týdně.

Byl tento článek užitečný?