Dopad na životní prostředí a udržitelnost

Gillette – vliv na životní prostředí a udržitelnost

Naším posláním je nabídnout vám ty nejlepší možné produkty péče o vzhled a zároveň přijímat důležitá opatření vedoucí ke snížení naší uhlíkové stopy. Zaměřujeme se na vývoj inovativních výrobků a obalů, které přinášejí výjimečné zážitky z péče o vzhled udržitelným způsobem.

Závazek snížit naši uhlíkovou stopu.

Věděli jste, že většina spotřebitelů po celém světě nyní požaduje po značkách, které si kupují, aby jim pomohly žít životním stylem, který je šetrnější k životnímu prostředí? A věda v tomto hovoří jasně – musíme podniknout naléhavé a rozhodné kroky. V Gillette chceme vám i všem našim uživatelům usnadnit udržitelnější rozhodování. V rámci závazku společnosti P&G 2040 Net Zero pracuje značka Gillette na plánu – od materiálů, které získáváme, až po způsob, jakým dodáváme naše výrobky. Stanovili jsme také průběžné cíle pro rok 2030, abychom dosáhli smysluplného pokroku v případě potřeby: již nyní. Abychom dosáhli svých cílů, budeme muset využít obou stávajících řešení a hledat nová transformativní řešení. To bude vyžadovat vynalézavost, kreativitu a partnerství a další práci, která nás na této cestě ještě čeká.

Máme v plánu

Milníky do roku 2030

Plánujeme dosáhnout potřebného vlivu zaměřením
našeho úsilí na 2 klíčové oblasti:

1
URYCHLENÍ CIRKULÁRNÍ EKONOMIKY

S každým novým výrobkem hledáme způsoby, jak učinit výrobu značky Gillette udržitelnější a výrobky Gillette trvanlivější.

Naše cíle

50% omezení spotřeby plastů vyráběných z ropy

50%

snížení nových („panenských“) plastů na bázi ropy

100% obalů recyklovatelných nebo opakovaně použitelných

100%

balení recyklovatelných nebo opakovaně použitelných

Informace o složení našich výrobků lze snadno najít

Informace o našich složeních je snadné najít

Balení s certifikací Forest Stewardship Council (FSC)
Logo FSC

Odpovědné získávání zdrojů, podpořené podpůrnými osvědčeními (například dokument certifikovaný organizací FSC)

Konkrétní kroky

Design hraje při urychlování cirkulární ekonomiky důležitou roli.

2
SNIŽOVÁNÍ EMISÍ A PLÝTVÁNÍ ZDROJI

Naše cíle

50% omezení produkce skleníkových plynů

50%

snížení emisí skleníkových plynů v našich závodech

Žádný odpad z výroby

NULA

žádný odpad odesílaný z výroby na skládky*

35% omezení spotřeby vody

35%

snížení spotřeby vody v našich závodech

100% elektřiny z obnovitelných zdrojů

100%

nákup obnovitelné elektřiny v našich závodech**

* pouze v závodech vlastněných společností P&G, bez externích dodavatelů nebo smluvních výrobců
** ve výrobních závodech vlastněných společností Gillette po celém světě, elektřina nakupovaná prostřednictvím certifikátů obnovitelné energie. V některých výrobních závodech a u smluvních výrobců jsou využívány i jiné zdroje elektřiny.

Konkrétní kroky

76% omezení emisí

76% SNÍŽENÍ EMISÍ

V posledních dvanácti letech jsme snížili spotřebu energie ve všech našich závodech o více než 359 000 GJ (gigajoulů), což je dostatek energie postačující k napájení více než 16 milionů domácností po dobu jednoho roku. Ve stejném období jsme také snížili emise skleníkových plynů o 76%, což odpovídá 65,000 metrickým tunám*.

100% elektřiny z obnovitelných zdrojů

100% OBNOVITELNÉ ZAKOUPENÉ ENERGIE

A to je jen začátek. Zavázali jsme se, že do roku 2030 budeme pokračovat ve snižování emisí nejméně o 50 %, a to nákupem 100 % elektrické energie pocházející z obnovitelných zdrojů a další elektrifikací našeho podnikání.

* Ve výrobních závodech Gillette po celém světě. Výpočet porovnává naše emise skleníkových plynů v letech 2021/2022 s ověřenými údaji z let 2009/2010.

Uchování zdrojů

Snížení spotřeby vody

V příštích deseti letech plánujeme dosáhnout 35% snížení spotřeby vody v závodech značky Gillette a zároveň vám chceme pomoci téhož dosáhnout i doma. Zjistěte více.

Plánujeme snížit spotřebu vody

Návrh lepších výrobků

Naše výrobky navrhujeme s otevřenou architekturou čepelí, aby nepotřebovaly na čištění mnoho vody. Inovativní přístupy, jako jsou tento, vám pomohou ušetřit na spotřebě vody v domácnosti.

Výrobek Gillette navržený s otevřenou architekturou holicí hlavice

Nulový odpad

V současné době nevyvážíme z našich závodů na skládky žádný odpad* a toto důležité úsilí máme v plánu zachovat.

* pouze v závodech vlastněných společností P&G, bez externích dodavatelů nebo smluvních výrobců.

Žádný odpad z výroby

Věděli jste, že…? Snadné způsoby, jak snížit dopad doma

Muž, který se doma holí výrobkem Gillette

Naše poslání pomáhat zlepšovat náš dopad na životní prostředí nekončí v obchodě. Poskytujeme také snadné a užitečné rady, jak mohou spotřebitelé ušetřit energii a vodu doma při používání výrobků Gillette pro péči o vzhled.

50 litrů v domácnosti

Společně s celou společností P&G se také účastníme globálních aliancí, jako je 50L Home Coalition, abychom se i nadále učili novým způsobům, jak doma snížit dopad na životní prostředí.

Vedeni odborníky

Naše práce těží z vedení mnoha externích partnerů, kteří tvoří radu Sustainability Advisory Council značky Gillette. Tato šestičlenná rada byla vybrána na základě svých technických znalostí a dlouholetých zkušeností. Pravidelně se setkáváme, abychom sdíleli informace o pokroku – stejně jako o dalších výzvách. S jejich podporou maximálně využíváme každou příležitost ve snaze o dosažení našich cílů pro rok 2030.

Prozkoumejte naše výrobky