Síla být obklopen pozitivními lidmi

SÍLA
POZITIVNÍHO

NEMUSÍTE BÝT SUPERHRDINA, ABYSTE NĚCO DOKÁZALI

Pevná přítomnost, povzbuzující ruka a naslouchající ucho jsou často tím nejdůležitějším, co může pozitivní vzor poskytnout mladým mužům, kteří hledají vedení při svém dospívání.

Možná jsi měl v dětství svůj vlastní velký vzor. Nebo jsi možná prošel cestou k mužství z velké části sám. Důležité je, že jsi tam byl a máš zkušenosti, o které se můžeš podělit. Připoj se k nám a dozvíš se, jak můžeš být průvodcem pro další generaci, která začíná dnes.

KDE VZORY MOHOU UKÁZAT CESTU

Globální partner Gillette, společnost Equimundo, identifikoval čtyři oblasti chování, ve kterých mohou vzory chování významně ovlivnit chlapce, které podporují:

Všestranný rozvoj a sociální růst těží z toho, že se zapojíme do celé škály emocí - zejména těch, o kterých jsme se možná učili, že je chlapci „nemají vyjadřovat“. Buďte vzorem pro další generaci tím, že budete projevovat vlastní emoce. Vlastním jednáním ukážete, že je v pořádku vyjadřovat se a sdílet pocity zdravým způsobem.

Říká se to už hodně let: Když dobře vypadáš, dobře se cítíš. Ale neznamená to vypadat dokonale. Tím skutečným cílem je vypadat a cítit se příjemně ve své vlastní kůži. Vědět, že vynakládáte úsilí, abyste byli tím nejlepším, čím můžete být. Vzory mohou chlapcům pomoci pochopit, jak vypadá nalezení stylu, který odpovídá jejich osobnosti, nejen jak následovat smečku.

Použít svůj hlas, abyste pomohli, když je někomu ubližováno, je jedna z nejtěžších věcí, kterou může chlapec - nebo muž - udělat. Je to strašidelné a možná se obáváte, že když se postavíte šikaně, stanete se také terčem. Tím, že společně pozvedneme hlas podpory, se všichni posuneme vpřed k budoucnosti, která bude silnější.

Muži, kteří háčkují. Kteří hlídají děti. Kteří dělají balet. Kteří se rozhodnou zůstat doma s dětmi. Je pravda, že koníčky, povolání, sporty a životní styly, které byly před několika generacemi považovány za netypické, jsou nyní více v kurzu. Je to proto, že vzory pomáhají chlapcům ukázat celou škálu možností, které mají k dispozici - a podporují jejich cestu za těmito cíli bez ohledu na překážky.

Vzory mají mnoho podob, pocházejí z různých prostředí a životních fází. Nejdůležitější je jejich odhodlání pozitivně měnit životy lidí kolem sebe.

Jsme hrdí na to, že můžeme představit a oslavit muže a organizace, které spolupracují s Gillette po celém světě. Jejich práce a každodenní činy jsou skutečným vzorem toho nejlepšího, čím muži mohou být.
Přidejte se k nám!

LORENZO LEWIS

Zakladatel občanského hnutí The Confess Project, jehož cílem je vyškolit holiče, aby se stali obhájci duševního zdraví, zejména pro černošskou komunitu.

Lorenzo Lewis, poradce pro duševní zdraví

DEEJAY KNIGHT

Veterán ze Spojených států, bývalý pedagog a současný člen Gillette Gaming Alliance, oceněný na The Game Awards za to, že reprezentuje odvážnou a inkluzivní budoucnost videoher.

Deejay Knight, člen Gillette Gaming Alliance

TIMI

Mentor v Football Beyond Borders, který pomáhá mladým mužům poznat, že na své cestě k mužství nejsou sami.

Timi, fotbalový mentor, který pomáhá klukům formovat jejich cestu k mužnosti

IAN WRIGHT

Ve spolupráci s Football Beyond Borders a Gillette spustil nový vzdělávací program zaměřený na britskou černošskou historii, která v současné době ve školních osnovách chybí.

Ian Wright, který zahájil s Gillette vzdělávací program fotbal za hranicemi
PŘIDEJTE SE K HNUTÍ
Několik nápadů na začátky konverzace, které vám pomohou spojit se

PODNĚTY KE KONVERZACI

Už jen to, že se zapojíte do konverzace, pomáhá. Podívejte se na podněty ke konverzaci, které navrhli odborníci z Equimunda a které vám pomohou navázat kontakt s chlapci v jakémkoli věku. Máme dokonce akční kroky a scénáře, které vám pomohou rozbít genderové stereotypy při rozhovorech s mladými lidmi ve vašem životě.

Materiály pro rozvoj mladých mužů

ZDROJE

V příštích měsících se na internetu objeví množství otevřených materiálů z iniciativy Equimundo „Global Boyhood Initiative“. Tyto zdroje budou celosvětově k dispozici jednotlivcům i neziskovým organizacím, které chtějí změnit životy mladých mužů na celém světě.

Dobrovolník v místní neziskové organizaci

DOBROVOLNÍK

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, místní neziskové organizace ve vašem okolí pravděpodobně hledají podporu. Můžete se podívat na naše partnery nebo vyhledat svou vlastní místní organizaci a dozvědět se o příležitostech.