První oholení od Gillette

Kdy a jak se poprvé oholit

Správná doba, kdy se začít holit, je pro každého jiná. Nedávný průzkum ukázal, že přibližně 85% chlapců si všimne svých prvních vousů mezi 12 a 16 lety, přičemž 76% z nich se poprvé holí mezi 14 a 17 lety.

Až nastane ten správný čas, kdy se začít holit, přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou začít.

Obvyklá místa, kde chloupky na obličeji rostou jako první

Místo, kde obvykle vousy začínají růst jako první:

  1. Horní ret
  2. Boční kotlety
  3. Brada
  4. Tváře
  5. Krk

Přibližně ve stejnou dobu se pravděpodobně začne objevovat také ochlupení na hrudi, v podpaží a pubické ochlupení, a ochlupení na rukou a nohou může vypadat tmavší a více žilnaté. Chcete-li se dozvědět vše, co je třeba vědět o péči o tělo a ochlupení, přečtěte si našeho průvodce péčí o tělo.

První holení krok za krokem

Až se budete chtít poprvé oholit, vyzkoušejte holicí strojek Gillette SkinGuard Sensitive. Je ideální pro mladší a citlivější pokožku. V závislosti na stavu vaší pleti si můžete přečíst následující tipy, jak se holit při akné.

Jak se holit v 5 jednoduchých krocích

Krok 1:

Umyjte si obličej

Těsně před holením si osprchujte nebo umyjte obličej, abyste očistili a změkčili vousy. Tím usnadníte žiletkám jejich práci.

Krok 2:

Připravte si pokožku

Připravte si pokožku tak, že ji napěníte gelem nebo pěnou na holení. Gely bývají o něco hustší než pěna, takže pro první holení se skvěle hodí výrobek, jako je náš gel na holení pro muže SkinGuard Sensitive. Navíc je vyroben bez barviv a alkoholů, takže je skvělý pro citlivou pokožku. Přečtěte si více o gelu na holení a pěně na holení.

Připravte vaši pleť aplikací gelu nebo pěny na holení

Krok 3:

Začněte se holit

Břitvou provádějte lehké, jemné tahy po tváři. Nemusíte příliš tlačit, abyste práci zvládli. A vždy se ujistěte, že používáte kvalitní holicí strojek, například SkinGuard Sensitive Razor.

Krok 4:

Opláchněte se za pochodu

Během holení si oplachujte obličej, abyste se zbavili holicího gelu nebo pěny, a nezapomeňte nikdy neklepat břitvou o stěnu umyvadla nebo ji otírat do ručníku. Takové pohyby mohou poškodit holicí strojek a způsobit další škrábance a řezné rány.

Krok 5:

Zvlhčujte

Po posledním opláchnutí obličeje a krku nezapomeňte na hydrataci. Tento krok vaši pokožku po holení zklidní a hydratuje. Vyzkoušejte náš hydratační krém po holení Gillette, který vám zajistí bezchybný pocit, a nezapomeňte se podívat na další informace o dokonalé péči po holení.

Byl tento článek užitečný?