Jak se oholit

Jak si oholit obličej — tipy pro pánské holení

Začíná nový den a nabízí se vynikající příležitost udělat něco skvělého. Naše tipy vám pomůžou zjistit, jak si oholit obličej.

Ať už se holíte poprvé nebo máte s holením bohaté zkušenosti, tady najdete několik tipů, jak docílit hladšího a komfortnějšího oholení. Je to jednoduché — děláme to skoro každý den — a přesto se neustále diskutuje o tom, jak se to má dělat správně. Jménem všech mužů jsme se vážně zamysleli a připravili velice jednoduchý návod na holení obličeje v osmi krocích.

KROK 1:

Hydratujte

Nejprve musíte pokožku hydratovat, abyste snížili riziko drobných poranění a podráždění pokožky přI holení. Doporučujeme holit se hned po sprchování nebo dokonce přímo ve sprše. Hydratace změkčuje vousy a holicí strojek pak snadněji klouže po pokožce. Použijte obličejový peeling nebo mycí emulzi, abyste odstranili mastnotu, nečistoty a odumřelé kožní buňky. Tak si pokožku připravíte na komfortní holení.

KROK 2:

Naneste přípravek na holení

Naneste gel nebo pěnu na holení – přípravek napěňte a rozetřete ho všude tam, kde se budete holit, abyste vousy hydratovali a zlepšili tak skluz holicího strojku. Pomůžete si tak ochránit pokožku před podrážděním. Zde zjistíte více o tom, proč je důležité používat přípravek na holení a jaký je rozdíl mezi gelem a pěnou na holení.

KROK 3:

Zkontrolujte, jestli břity nejsou tupé

Zkontrolujte zvlhčující pásky. Pokud jsou vybledlé, vypadají opotřebovaně nebo se vám zdají být při holení tupé břity, je pravděpodobně čas vyměnit holicí hlavici.

KROK 4:

Holte se lehkými jemnými tahy

Holte se lehkými jemnými tahy, nechte svůj holicí strojek pracovat za vás – holicí strojek Gillette ProShield má výkyvnou hlavu s technologií Flexball a přizpůsobuje se proto konturám obličeje.

KROK 5:

Břity často oplachujte

Břity často oplachujte. Nezapomínejte používat přípravek na holení a neholte jedno místo opakovaně, protože to může způsobit podráždění. Poklepávání holicím strojkem o umyvadlo může vážně poškodit precizně navržené části holicího strojku.

KROK 6:

Holte se po I proti směru růstu vousů

Jak to tedy je? Je správné se holit po nebo proti směru růstu vousů? Správné je obojí. Vousy rostou různými směry, takže se běžně holíte jak po směru, tak proti směru jejich růstu. Holte se tím směrem, který je vám příjemný. Pokrokový holicí strojek s více břity jako například ProShield vám pomůže oholit se komfortně dokonce i proti směru růstu vousů.

KROK 7:

Tvarujte pomocí zarovnávacího břitu

Použijte zarovnávací břit, který mají všechny holicí strojky Fusion5 na zadní straně hlavice. Dostanete se tak na těžko přístupná místa, jako je například oblast pod nosem, a vytvarujete s ním kotlety.

KROK 8:

Naneste hydratační přípravek nebo balzám po holení

Obličej si omyjte studenou vodou a šetrně vysušte ručníkem. Vetřete hydratační balzám po holení, který obnoví úroveň vlhkosti a zklidní pokožku.

Právě jste se naučili, jak si správně oholit obličej!

Podívejte se na související články níže s dalšími tipy od Gillette pro úpravu vzhledu.

Byl tento článek užitečný?