Jak předcházet pálení a podráždění po holení a jak je ošetřit

Cítíte horko v tělocvičně? Úžasné. Cítíte pálení od holicího strojku? To už tak úžasné není. Pálení po holení zažíváme občas všichni, ale pomocí několika správných kroků se to dá vyřešit. Níže uvádíme příčiny, tipy k prevenci a způsob ošetření.

Co to je?

Pálení nebo vyrážka po holení je podráždění pokožky, které může být způsobeno holením za sucha, příliš agresivním holením nebo holením tupými břity. Obvykle se dostaví pár minut po holení a v horším případě má podobu vyrážky. Pálení a vyrážka po holení nejsou stejné jako pupínky po holení, které jsou způsobené zarůstajícími chloupky. Postup k ošetření pupínků po holení naleznete zde.

Příčiny:

Suché holení

AVždy používejte holicí krém. Holicí krémy obsahují lubrikanty, které chrání pokožku a usnadňují pohyb strojku po tváři. Mohou také během holení hydratovat pokožku. Když jsou vousy hydratované, narovnají se a změknou. Strojek pak skrze vousy prochází snáze. Výsledkem bude méně škubání a tahání, méně škrábání na pokožce a menší podráždění. Doporučujeme tento.

Příliš tlačíte.

Přílišná agresivita při holení se strojkem je nejrychlejší cestou k pálení po holení. Lehkým tahem přejíždějte po vrstvě krému nebo gelu, aby pokožka zůstávala napnuta. Nechte pracovat strojek.

Vyvarujte se popálenin holením pomocí holicího gelu

Tipy k prevenci:

Vyměňte břity.

Nenechte se spálit tupými břity. Když se během holení začnete cítit nepříjemně, vyměňte tupý břit za nový a zbavte se škubání a tahání. Chcete, abychom vám břity dodávali v naplánovaných intervalech?

Nepopalte se opakovanými tahy.

Během holení udělají muži zhruba 170 tahů, z nichž je téměř 120 opakovaných. Jakmile odstraníte vrstvu přípravku na holení, buďte při opakovaných tazích opatrní, protože zvlhčení už není tak silné a může dojít k podráždění pokožky. Holicí strojek Gillette® SkinGuard je naštěstí navržen tak, aby pomáhal podráždění předcházet. Díky unikátní technologii SkinGuard umístěné mezi břity minimalizuje tahání a vytrhávání vousů, holí těsně u pokožky a pomáhá tak předcházet podráždění.

Dělejte lehké tahy.

Pokožka na tváři je citlivá. Holte se po směru růstu vousů a táhněte strojkem lehce. Tím předejdete pálení po holení, podráždění a pořezání.

Ošetření:

Ochrana pomocí hydratace

Holení dokončete hydratačním gelem nebo mlékem po holení, které pokožku osvěží a zajistí její hydrataci. Na pokožce to zanechá příjemný pocit. Doporučujeme tyto.

Byl tento článek užitečný?