Muži s kozí bradkou

Styly kozí bradky: Objevte čtyři nejlepší styly vousů

Pro skvěle vypadající vousy si nemusíte nechat narůst plnovous. Pokud máte kulatý obličej, hranatý tvar obličeje nebo úzkou bradu, seznamte se s podceňovaným klasickým stylem vousů: kozí bradkou. Kozí bradka bez kníru je oblíbeným stylem pro kulaté obličeje, zatímco kozí bradka Royale Beard vypadá skvěle na tvářích s výraznou linií čelisti.

Než se ponoříme do nejlepších stylů právě teď, začneme tím, jak kozí bradku oholit.

Jak oholit bradku kozí bradkou

Nejdříve se ujistěte, že máte správné nástroje. Univerzální styler a zastřihovač vousů Gillette se dodává se vším, co potřebujete, například se třemi různými délkami hřebenů: 6 mm, 4 mm a 2 mm. Před holením si vousy učesejte, aby se zastřihovač neucpával.

Zastřihovač Gillette

Jakmile si vyberete styl, zastřihnete podél linie vousů a ujistíte se, že všechny chloupky jsou dlouhé asi 3-5 mm (asi ¼ palce). Po dokončení vytvarujte kozí bradku přesným zastřihovačem, přičemž začněte od krku k tvářím.

Poté si omyjte obličej, osušte pokožku a naneste krém na holení. Kozí bradka vypadá nejlépe s ohraničenými okraji, takže právě zde převezme vládu váš holicí strojek. Ujistěte se, že je pokožka kolem vaší nové kozí bradky čistě oholená pomocí čerstvé žiletky a lehkých tahů. Po skončení si opláchněte obličej a navlhčete ho.

Potřebujete další návod? Podívejte se na další podrobné kroky pro holení a úpravu kozí bradky. Až budete připraveni, vyzkoušejte jeden z těchto čtyř stylů kozí bradky.

4 Styly kozí bradky

Klíčem ke každé kozí bradě je mít vousy po stranách krátké a na bradě plnější. Udržujte tyto linie ostré v blízkosti lícních kostí.

Kozí bradka

Styl kozí bradky, známý také jako "kruhové vousy", je bradka s knírem. K vytvarování vousů použijte zastřihovač, zbytek obličeje pak lehkými tahy oholte zcela na holo.

Přeskočte knír a vyberte si styl, díky kterému bude vaše brada vypadat delší. Pomocí zastřihovače obkreslete tvar vousů a poté si zbytek vlasů nad rty a po zbytku obličeje oholte.

Drobná kozí bradka

Drobná kozí bradka vypadá přesně tak, jak se jmenuje. Při tomto stylu může také brada vypadat delší.

Royale Beard

Také typ kozí bradky, Royale Beard, je knír s oddělenou bradkou. Pro tvarování použijte zastřihovač a poté oholte chloupky, které spojují knír s bradkou.

Byl tento článek užitečný?