Tvary vousů pro muže s kulatým obličejem

6 Stylů vousů pro kulaté obličeje

Můžete mít jakýkoli styl, ale některé vousy prostě vypadají lépe na kulatých tvářích. Mezi oblíbené tipy pro styl tohoto tvaru obličeje patří zastřihování vlasů, vyhýbání se dlouhým kotletám a udržování upraveného dekoltu. Správný styl může dokonce zeštíhlit váš obličej, takže budete vypadat mladě a upraveně.

Ujistěte se, že máte ty nejlepší nástroje pro tuto práci a pak se podívejte na tyto styly vousů, abyste našli ten ideální pro svůj obličej.

Za tento vzhled můžete poděkovat malíři jménem Sir Anthony van Dyck (který žil před více než 300 lety). "Van Dyke" je v podstatě plná kozí bradka s odděleným knírem.

Krátký plnovous

U tohoto stylu by vám vousy měly obepínat obličej. Pomocí zastřihovače vousů si vytvořte pevnou linii vousů pod čelistí a po stranách obličeje zůstaňte zastřiženi tence a úhledně. Tomu se říká krátký plnovous.

Plnovous Balbo

Představte si krátký plnovous, ale bez kotlet. Plnovous Balbo tvoří splývavý knír s vousy, které jsou na bradě plnější. Vzhled doplňuje šikmé oholení podél lícních kostí.

Zkombinujte knír s několika vousy podél čelisti a získáte vousy typu kotva. Tvar vousů definujte ještě předtím, než si oholíte zbytek obličeje.

Kachní plnovous

Špičatý "kachní ocas" vousů vypadá tak, jak zní. Tento styl má tvar, který od brady připomíná kachní ocas: dlouhý a špičatý, s krátkými stranami a úhledným knírem. K tomuto stylu budete potřebovat husté vousy.

Francouzské vousy

Tento styl možná vznikl ve Francii, ale je oblíbený všude; pravděpodobně proto, že je nenáročný na údržbu a vypadá skvěle. Začněte si pěstovat plnovous a poté si žiletkou oholte tváře a linii čelisti do hladka. Chlupy na tváři ponechte pouze v okolí úst.

Byl tento článek užitečný?