Jak si oholit hlavu

Tipy pro holení hlavy

Oholená hlava vypadá odvážně a klasicky. Ať už to zkoušíte poprvé nebo ne, tipy a nástroje od Gillette vám pomohou získat a udržet požadovaný vzhled a styl.

Jak si oholit hlavu

S tímto postupem bude pokožka vaší hlavy po každém holení hladká:

KROK 1:

Chloupky si změkčujte a zastřihujte

Holení jinak tvrdých chloupků ve sprše nebo ihned po osprchování je snadnější. Může být potřeba chloupky nejprve krátce zastřihnout zastřihovačem, jako je například víceúčelový strojek Gillette STYLER. Před holením pohmatem zjistěte, jestli nemáte na kůži výrůstky nebo mateřská znaménka.

KROK 2:

Naneste gel na holení

Gel pomůže ještě více změkčit chloupky, zlepšit skluz holicího strojku a ochránit pokožku před podrážděním. Gely a pěny na holení Gillette vám pomohou, aby bylo holení hladké od začátku do konce.

KROK 3:

Nepoužívejte tupé břity

Před holením zkontrolujte zvlhčující pásky. Pokud se pásky zdají vybledlé nebo máte pocit, že jsou břity tupé, možná nastal čas břity vyměnit. Podívejte se po náhradních břitech Gillette nebo se přihlaste do klubu Gillette.

KROK 4:

Holte se lehkými jemnými tahy

Holte se lehkými jemnými tahy a vyvíjejte stejnoměrný tlak. Postupujte při holení tak, jak je vám příjemné – zkuste měnit směry a když jedno místo holíte podruhé, postupujte proti směru chloupků.

KROK 5:

Holte se podél kontur

Technologie Flexball rukojeti holicího strojku Gillette ProShield umožňuje, aby břity snadno kopírovaly kontury vaší pokožky. Při holení okolí uší si uši ohýbejte dolů, abyste si je neporanili.

KROK 6:

Břity často oplachujte

Po několika tazích břity pokaždé zezadu i zepředu krátce opláchněte pod tekoucí vodou. Přebytečnou vodu jemně oklepejte. Holicí strojek neoklepávejte o umyvadlo ani neotírejte ručníkem. Tyto zlozvyky mohou zkrátit jeho životnost, protože dokážou poškodit jemnou konstrukci prvků holicí hlavice. Oplachování břitů pod tekoucí vodou pomáhá odstraňovat nánosy gelu na holení, chloupků nebo suché kůže.

KROK 7:

Znovu naneste gel na holení

Abyste si pokožku v kterékoliv partii těla nepodráždili, naneste na ni před dalším tahem strojku znovu gel na holení.

KROK 8:

Osušte se ručníkem

Opláchněte si hlavu studenou vodou a osušte se ručníkem.

KROK 9:

Hydratujte

Pokud ihned po holení použijete hydratační přípravek po holení, pomůže to zklidnit právě oholenou pokožku. Zařazení hydratace do každodenního postupu při holení pomáhá udržovat pokožku hlavy jemnou a hydratovanou.

Vychutnejte si svou hladce oholenou pokožku!

S tipy a nástroji od Gillette vám půjde holení hlavy hladce.

Byl tento článek užitečný?