Návod na holení nohou krok za krokem

Jednoduchý průvodce holením nohou

Stále více mužů vylepšuje svou péči o tělo tím, že si odstraňují ochlupení na nohou.

Z mnoha důvodů stále více chlapů zařazuje nohy do svých rutinních postupů péče o tělo. U některých jde o zastřihování chloupků na nohou pro upravenější vzhled, zatímco někteří muži si holí pouze okolí kotníků. U některých sportovců může holení nohou zlepšit výkonnost.

Proč si sportovci holí nohy?

Odstranění ochlupení na nohou může zefektivnit vaše tělo, zvýšit rychlost a omezit odírání. Může také umožnit hladší masáže po tréninku a usnadnit čištění a ošetřování zranění.

Jak si holit nohy

Holení nohou může být ještě snazší než holení obličeje. Zde je pět jednoduchých kroků.

KROK 1:

Zjemněte si chloupky na nohou

Připravte si pokožku teplou sprchou nebo koupelí. Teplo změkčí chloupky na nohou a usnadní tak žiletce práci.

Odstraňte z pórů odumřelou kůži, nečistoty a mastnotu exfoliací: neboli drhnutím pokožky, abyste se zbavili nežádoucích nečistot. To vám pomůže dosáhnout celkově hladšího výsledku.

KROK 2:

Zastřihněte delší chloupky

Na holení nohou používejte univerzální holicí strojek a zastřihovač od Gillette

Nepoužívejte k holení nohou rovnou žiletku. Nejprve zastřihněte delší chloupky, aby se vám nezamotaly do žiletky. Pro tuto část úpravy je ideální např. univerzální zastřihovač vousů a vlasů Gillette. Je 100% voděodolný, takže ho můžete používat i ve sprše.

Dr. Kristina Vanoosthuyze, senior manažerka vědecké komunikace společnosti Gillette, doporučuje jako skvělou alternativu naše jednorázové holicí strojky na tělo. A jako bonus - tyto holicí strojky lze recyklovat díky našemu partnerství se společností TerraCycle.

Pokud jste si chtěli upravit pouze chloupky na nohou, přejděte ke kroku 5.

KROK 3:

Vytvořte si pěnu

Použijte gel nebo pěnu na holení, abyste vytvořili dobrou pěnu. Níže uvádíme několik dobrých možností produktů na holení, které můžete vyzkoušet.

Naším tipem je pánský gel na holení Fusion ProGlide Sensitive 2 v 1 Active Sport. Získáte tak holení a péči o pleť v jednom pro celkově pohodlné oholení.

KROK 4:

Osvojte si techniku holení

Ujistěte se, že máte pro tuto práci ty nejlepší břity. Pokud máte holicí strojek Gillette All Purpose Styler, získáváte velkou výhodu. Styler se dodává s žiletkami Fusion5 ProGlide, takže si vyberte čerstvé a ostré žiletky a začněte se holit.

Veďte břitvu směrem nahoru a holte dlouhými, rovnoměrnými tahy. Lehce přitlačte na pokožku, abyste se vyhnuli popáleninám od žiletky, otlakům a škrábancům. Po každém tahu žiletku opláchněte, stejně jako při holení obličeje.

Profesionální tip: Když se zaregistrujete do klubu Gillette Shave Club, dorazí vám čerstvé žiletky až ke dveřím.

KROK 5:

Opláchněte a zregenerujte

Ať už chcete mít úplně hladké nohy, nebo se chystáte jen lehce zastřihnout, vždy byste měli svou péči ukončit opláchnutím pokožky teplou vodou.

Osušte pokožku ručníkem a vezměte si přípravek po holení, jako je náš balzám po holení Gillette. Ten vaši pokožku zklidní a dodá jí trochu hydratace.

Pokud jste s výsledkem spokojeni, můžete také použít strojek Gillette Styler k zastřižení a oholení chloupků v podpaží, na zádech, na hlavě, a dokonce i na ochlupení.

Byl tento článek užitečný?