Vývoj holicího strojku Gillette

Vývoj bezpečných čepelí

V minulém století prošly holicí strojky dramatickým vývojem. Od prvního holicího strojku po SkinGuard, který je určen pro muže s citlivou pokožkou — Gillette® stojí v inovacích holení na špičce. Podívejte se, jak inovace od Gillette zlepšují holení už více než jedno století.

STOLETÍ ZAČÍNÁ SE SYSTÉMOVOU ČEPELÍ

V roce 1903 představila Gillette světově první systémovou čepel – dvoudílnou bezpečnou čepel s tenkým, silným a ostrým dvoustranným břitem, který byl připojen k rukojeti na více použití. Po vstupu systémové čepele Gillette na trh netrvalo dlouho a prodeje břitů se vyšplhaly do milionů.

První modulární břitva

Všichni mají rádi klasiku.

Éra inovace bezpečné čepele

V roce 1971 posunula Gillette inovace dál a uvedla Trac II®, první dvoubřitou bezpečnou čepel. Nedlouho poté, v roce 1977, opět zvedla Gillette úroveň bezpečné čepele systémem Atra/Contour. Muži tak získali výhodu první dvoubřité kazety se šikmou hlavicí, která umožňovala lepší sledování kontur tváře a důkladnější oholení než v minulosti.

Čepele nemají jenom břity

V roce 1985 inovativní schopnosti Gillette překročily zaměření omezené jen na ocelové břity a rukojeť. Se zavedením Atra Plus / Contour Plus se na trhu objevil první strojek Gillette s lubrikačním páskem. Přidáním pásku před břity došlo ke zlepšení klouzání bezpečné čepele po pokožce a zvýšil se pocit pohodlí při holení. V roce 1990 se dvojité břity bezpečné čepele Sensor® jednotlivě připevňovaly na vysoce citlivé pružiny, které se automaticky přizpůsobovaly konturám holené tváře.

Prolomení výkonnostní bariéry

V roce 1998 přinesla Gillette mužům ještě hladší a důkladnější oholení*, když na trh uvedla MACH3® – první bezpečnou čepel s technologií tří břitů. Gillette systém MACH3 dále inovovala a rozšiřovala možnosti této čepele až k dnešní čepeli, která ve srovnání s čepelí MACH3 nabízí více lubrikantu a větší ochranu pokožky.

První holicí strojek MACH3 s třílistou technologií

Inovace Gillette přesahuje století.

Technologie v praxi

V roce 2006 se v manuální a bateriové verzi představily holicí strojky Fusion®. Mají pět břitů a překonávají v komfortu holicí strojky MACH3. Holicí strojek ProGlide® se na trhu objevil v roce 2010 a posunul přesnost a výkon opět dál díky svým tenčím a jemnějším břitům.**GILLETTE BODY, představený v roce 2014, změnil situaci v péči o mužské tělo. Byl to v oblasti úpravy mužského těla první holicí strojek od Gillette. Stejný rok přinesl další evoluci v holení od Gillette – ProGlide s technologií FlexBall. Jedná se o holicí strojek s hlavicí výkyvnou do více stran, která maximalizuje kontakt s každou křivkou mužské tváře. V roce 2015 posunul holicí strojek ProShield na novou úroveň zvlhčení. Díky zvlhčování před břity i za nimi chrání ProShield v průběhu holení a pomáhá tak předcházet podráždění pokožky.

Dnešní inovace

V roce 2019 vstoupil na trh holicí strojek Gillette SkinGuard — první holicí strojek určený speciálně pro muže s citlivou pokožkou, kteří trpí na podráždění při holení. Jeho unikátní ochranná technologie SkinGuard je umístěná mezi břity, které tak holí vousy a zároveň chrání pokožku. Minimalizuje tahání a vytrhávání a holí vousy přímo u pokožky, čímž pomáhá předcházet podráždění.

Každá další čepel je o něco přesnější

Gillette neustále hledá další cesty, aby vám holení zpříjemnila. Naším přáním je, abyste vypadali, cítili se a dobře si vedli každý den. To nás žene kupředu v úsilí poskytovat mužům nejpřesnější holení na světě. Před více než stoletím King C. Gillette prohlásil: „Až nebudeme umět holicí strojky vylepšit, přestaneme je vyrábět.“

*V porovnání Blue II Plus

Byl tento článek užitečný?