Muž tvarující si linii vousů na krku

Tvarování výstřihu vousů

Linie vousů je důležitou součástí vašeho vzhledu. Zvláště pokud je nejednotná, šedivá nebo zarostlá. Abyste vypadali co nejlépe, měla by být mezi vousy a krkem pevná linie, což znamená, že klíčové je pravidelné zastřihování a holení.

Přečtěte si několik tipů, jak pečovat o linii vousů.

Najděte si svůj střih

Podívejte se do zrcadla a sledujte prsty od ohryzku k uším. To je vaše linie střihu. Udržujte ji čistě oholenou, abyste vypadali upraveně.

Výběr správných produktů pro péči o vzhled

Stejně jako na obličeji se i na krku mohou objevit otlaky od žiletky, popáleniny od žiletky a zarůstající chloupky, ale používání kvalitních výrobků vám může pomoci.

Pro přesné a rovnoměrné zastřižení vyzkoušejte zastřihovač vousů King C. Gillette.
Profesionální tip: Nastavte délku zastřihovače o dva stupně kratší, než obvykle používáte.

Muž držící zastřihovač vousů King C. od Gillette

Poté použijte náš průhledný gel na holení King C. Gillette. Tento gel na holení pomáhá hydratovat vousy a udržuje pokožku hladkou, aby holicí strojek mohl odvést svou práci. V další části použijte holicí strojek na krk King C. Gillette pro důkladné oholení.

Mimochodem, věděli jste, že je snazší zastřihnout jemnější chloupky? Před zastřihováním vám může pomoci sprcha. Jen si nezapomeňte před začátkem zastřihování postříkat obličej studenou vodou. To pomáhá hydratovat pokožku a zároveň snižuje pravděpodobnost zarůstání chloupků na krku. Výhra pro všechny.

Jak si zastřihnout vousy na krku?

Zde jsou naše nejlepší rady, kterými se můžete řídit při zastřihování výstřihu vousů:

KROK 1

Ujistěte se, že nezastřihujete příliš vysoko ani příliš nízko. To by mohlo celý vzhled sabotovat.

KROK 2

Začněte uprostřed krku u ohryzku. Zastřihněte každý chloupek pod linií, kterou jste si určili jako výstřih vousů.

KROK 3

Zastřihujte od středu. Vezměte strojek směrem k jednomu uchu a dávejte přitom pozor na linii čelisti.

KROK 4

Vraťte se ke středu krku a zastřihujte v opačném směru, dokud neodstraníte všechny chloupky rostoucí pod linií vousů.

Buďte trpěliví a dopřejte si nějaký čas, abyste získali zkušenosti. Pokud omylem zastřihnete do vousů, obvykle můžete počkat den nebo dva, než dorostou. Pokud vám však růst vousů nějakou dobu trvá, možná by bylo dobré popřemýšlet o novém stylu vousů.

Jak si vytvarovat vousy na krku

Při tvarování linie vousů pod ušima můžete zvolit hranatý nebo zaoblený finiš. Podívejte se na svůj obličej; pokud máte spíše hranatou linii čelisti, měkčí okraje budou pravděpodobně vypadat lépe. Pokud máte kulatější obličej, zvolte hranaté okraje vousů. Se správným tvarem vám pomůže zastřihovač vousů King C. Gillette.

Péče o váš nový tvar vousů

Na závěr použijte náš balzám na vousy King C. Gillette. Poté pečujte o zbytek vousů pomocí oleje na vousy King C. Gillette.

Aby linie vousů vypadala dobře, je třeba ji pravidelně zastřihovat. Pokud si všimnete, že tato oblast začíná vypadat zacuchaně, je čas se znovu oholit. S praxí zvládnete vytvarovat linii vousů během několika minut.

Podívejte se na další tipy pro úpravu vousů!

Byl tento článek užitečný?