Muž s vousy s holými místy

Jak napravit nedokonalé vousy

Všichni se shodneme na tom, že nikdo nemá rád nerovnoměrné vousy. Tyto nerovnoměrnosti mohou kazit celý váš vzhled. Ale se správnými nástroji a několika chytrými tipy pro styling můžete skrýt oblasti, kde vám vousy rostou méně, aby vás svět viděl v tom nejlepším světle.

Podívejte se na několik tipů odborníků, jak upravit nerovnoměrné vousy.

Proč mi vousy rostou nerovnoměrně?

Na nerovnoměrném růstu vousů se mohou podílet dvě věci: hormony a genetika.

Nízká hladina testosteronu a dihydrotestosteronu - mužských hormonů, které ovlivňují růst a tloušťku vousů - může vést k mezerám ve vousech.

Dalším faktorem je genetika. To, že váš otec nebo strýc mají husté a plné vousy, ještě neznamená, že vám také porostou. Co s tím tedy můžete dělat?

Metoda č. 1:

Nechte si narůst vousy

Nejlepším způsobem, jak napravit nerovnoměrné vousy, může být nechat je narůst. Dopřejte si měsíc bez holení. Když si necháte vousy narůst, nakonec začnou vyplňovat nesouvislá místa a získají hustší a plnější vzhled. Chcete-li mít tato problematická místa pod kontrolou, vyzkoušejte zastřihovač vousů King C. Gillette, powered by Braun. Tento technický přístroj vám pomůže zastřihnout, oholit a vytvarovat vousy a pomůže vám zakrýt nerovnoměrná místa.

Zastřihujte pomocí zastřihovače vousů King C

Když se vám konečně podaří vousy srovnat, určitě na nich nebudete chtít mít hrbolky od žiletky. Zde je několik rad pro hladké a čisté oholení:

  • Po každém použití opláchněte zastřihovač vousů a břity: Omytí břitů po každých několika tazích zabrání usazování gelu nebo pěny na holení.
  • Během holení kontrolujte symetrii: Vždy můžete více ubrat, ale nemůžete vrátit chloupky zpět, proto nespěchejte.
  • Vyzkoušejte náš průhledný gel na holení King C. Gillette. Tento gel hydratuje vousy, aby holicí strojek hladce klouzal a minimalizoval hrbolky po holení.
  • Oholte se jak po, tak proti směru holení: Profi tip pro hladké a čisté oholení.
  • Po holení použijte olej na vousy nebo balzám na vousy: Pomůže vám to udržet zbývající vousy co nejlépe upravené.

Metoda č. 2:

Vyzkoušejte nový styl vousů

I s nerovnoměrným ochlupením na tváři máte na výběr z různých stylů. Podívejte se na svůj tvar obličeje: jaký styl by se vám hodil nejlépe? Kde máte mezery ve vousech? Zde je několik našich nejlepších doporučených stylů pro nejednotné vousy:

Proužek vousů na bradě
Proužek vousů na bradě se vrací, a protože se snadno udržuje, může být tento styl skvělou volbou pro nejednotné tváře. Jednoduše si oholte vousy a nechte si jen tenký pásek, který vede podél čelisti až k kotletám. Se zastřihovačem vousů King C. Gillette je holení a tvarování vousů příjemné a snadné.

Kozí bradka
Další možností je styl kozí bradky. Tento vzhled získáte tak, že vousy oddělíte od kníru dvěma čistými linkami. Vousy nebo knír si nechte plnější, podle toho, kde jsou vaše lysiny.

Mírné strniště
Tento vzhled vyznává spousta mužů. Při správném provedení s pomocí tipů, jako jsou tyto, se jedná o elegantní a snadný vzhled. Klíčem je udržovat strniště zastřižené a upravené.

Metoda č. 3:

Experimentujte s tím, co máte.

Každý má vousy trochu jiné - vy můžete mít nerovnoměrné vousy na místech, kde je jiní nemají, a naopak. Neexistuje žádné univerzální řešení, takže buďte trpěliví a vyzkoušejte několik různých věcí, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje. A ať už se rozhodnete jakkoli, přijměte to. Vousy si hýčkejte s důvěrou a udržujte je hydratované, zvlhčené a upravené.

Najděte další produkty pro péči o vousy od King C. Gillette, které vám pomohou vypadat a cítit se co nejlépe.

Byl tento článek užitečný?