Nejlepší produkty pro růst vousů od Gillette

Nejlepší produkty pro růst vousů

Růst vousů vyžaduje čas a úsilí. Tak proč se o výsledky své dřiny nestarat? Správné produkty na vousy mohou mít velký význam, stejně jako zahájení důkladné péče o vousy.

Ať už jste si vousy nechali narůst teprve nedávno, nebo je máte už léta, existuje spousta produktů, které vám pomohou vypadat co nejlépe. Pokud přesto potřebujete pomoci s výběrem správného stylu pro svůj obličej nebo s tvarováním vousů, i s tím vám můžeme pomoci.

Představujeme vám některé z našich oblíbených produktů pro péči o vousy, od jejich růstu až po úpravu, a návod, jak je používat.

Mytí vousů a obličeje

Vezmeme to pěkně popořadě: jako dospělý muž byste si měl mýt obličej. Nejenže je to skvělý způsob péče o sebe, ale je to také skvělý zvyk, který pomáhá pečovat o vaši pokožku a vaše vousy lépe voní. I když v zrcadle nic nevidíte, na nemyté tváři ulpívají nečistoty, oleje, odumřelá kůže a možná i zbytky jídla. Zkuste si obličej mýt dvakrát denně (jednou ráno a podruhé večer), abyste dosáhli největšího rozdílu.

Použití mýdla na vousy

Chcete-li udržet obličej čistý, používejte mycí produkty na obličej a vousy. Pokud se snažíte ušetřit peníze, vyberte si kvalitní produkt "dva v jednom", jako je například náš mycí gel na vousy a obličej King C. Gillette (navíc úžasně voní). Většinou však vaše tvář a vousy budou vyžadovat různé produkty.

Mytí vousů nebo šampon na vousy je důležitým produktem, který je třeba pravidelně používat pro udržení čistoty a zdraví vašich vousů.

Olej na vousy King C. od Gillette

Zde je několik jednoduchých kroků pro používání přípravku na mytí vousů:

Krok 1

Dejte si do ruky malé množství přípravku na mytí vousů a obličeje a napěňte.

Krok 2

Později zapracujte do mokrých vousů.

Krok 3

Důkladně opláchněte.

Jak se to liší od mytí obličeje?

Mycí a čisticí produkty na obličej jsou určeny speciálně pro pleť. Čisticí přípravek bývá spíše gelový, někdy dokonce vodový, zatímco mycí přípravek na obličej obvykle pění do pěny a dokáže vyčistit póry o něco hlouběji, což je dobrá zpráva pro mastnou pleť. Abychom to ale zjednodušili, čisticí i mycí přípravky slouží ke stejnému základnímu účelu: čistí obličej.

Exfoliační přípravek (známý také jako peeling na obličej) je navíc zrnitější produkt, který vám pomůže vyčistit nečistoty a oleje. Představte si ho jako tekutý smirkový papír, který vám pomůže vyhladit obličej, ačkoli tento produkt byste měli používat jemně a jen jednou denně, abyste si nepodráždili pleť.

Přečtěte si náš jednoduchý postup mytí obličeje a vousů.

Udržujte své vousy v nejlepším stavu

Pokud máte vousy, je dobré používat olej na vousy i balzám na vousy, abyste se cítili a vypadali co nejlépe.

Seznamte se s olejem na vousy

Dobře udržované vousy by měly být hebké, ale ne mastné nebo mazlavé. Trik spočívá v tom, že denně použijete jen několik kapek (nebo více, pokud máte delší vousy), které pomohou hydratovat pokožku i vousy. Olej na vousy King C. Gillette obsahuje rostlinné oleje, například arganový a jojobový.

Zde se dozvíte, jak olej na vousy používat:

Krok 1

Naneste si několik kapek oleje na vousy do dlaně.

Krok 2

Třete ruce o sebe, aby došlo k rozprostření oleje.

Krok 3

Zapracujte do vousů a pokožky.

Další informace o používání oleje na vousy.

A co balzám na vousy?

Pokud je vaše pokožka spíše suchá, vyzkoušejte balzám na vousy, vosk nebo máslo. Olej na vousy dobře hydratuje pokožku pod vousy, ale balzám na vousy je ještě o krok dál a působí hlouběji. Náš jemný balzám na vousy můžete použít na suché i vlhké vousy, nebo dokonce předtím, než vstoupíte do sprchy.

King C. Gillette Změkčující balzám na vousy

Zde je návod, jak balzám na vousy použít:

Krok 1

Naberte si do dlaně malé množství balzámu na vousy.

Krok 2

Krouživými pohyby přejíždějte balzámem v dlani.

Krok 3

Balzám důkladně zapracujte do vousů. Můžete ho nechat působit bez oplachování, nebo ho nechat na vousech tři minuty před opláchnutím.

Tvarování vousů a kníru

Nyní jsou vaše vousy čisté, pojďme si promluvit o stylu. Existují tři produkty, které vám pomohou vytvarovat a upravit vaše vousy nebo knír.

Univerzální styler na vousy

Zastřihování, holení, lemování: není nic lepšího než výrobek, který zvládne všechno. Styler Gillette má několik hřebenových nástavců, které vám pomohou vytvořit a udržet jakýkoli styl vousů, a navíc je voděodolný, i když je napájen baterií. Přečtěte si naše tipy, jak funkci přesného zastřihovače využít na maximum.

Holicí strojek na krk

Holicí strojek jen pro váš krk? Může to znít extra, ale k tomu, abyste se dopracovali k dokonalému tvaru svých vousů, je holicí strojek na krk přesně tím produktem, který potřebujete. Pokožka na krku je citlivější, takže budete chtít holicí strojek s menším počtem břitů, větším množstvím maziva a ideálně s přesným zastřihovačem, který vám pomůže dosáhnout jasně definovaných okrajů. Tipy, jak používat holicí strojek na krk, najdete v našem průvodci.

Nůžky

Malé, ale tak důležité nůžky jsou velkým pomocníkem při udržování upraveného vzhledu kníru a udržování zbloudilých chloupků pod kontrolou mezi zastřihováním. Stačí nůžky na nehty.

Česání a kartáčování vousů

Stejně jako vlasům, i vousům prospěje pořádný kartáč nebo hřeben, ale nepokoušejte se vousy pročesávat běžným hřebenem. Hřeben se širšími zuby je na rozčesávání vousů lepší, zejména po sprše, zatímco hřeben s užšími zuby může být užitečný pro úpravu vousů.

Některé sady na holení jsou dodávány s hřebeny, ale pokud si chcete koupit hřeben samostatně, nejlepší volbou je dřevěný hřeben s hladkými okraji. Skvělou volbou může být také gumový hřeben, ale kovové hřebeny mají tendenci vytvářet statickou elektřinu a krepatění.

Gely, pěny a krémy na holení

Řekněme, že chcete vyzkoušet jiný styl vousů nebo je celé oholit a začít znovu; ujistěte se, že máte po ruce gel na holení. Existuje spousta důvodů, proč je důležité používat gel nebo krém na holení a také si nejprve umýt tvář. Při výběru vhodného produktu pro vás uvádíme několik doporučení, která vám pomohou začít:


Potřebujete poradit, jak používat gel na holení? Můžeme vám pomoci.

Se správnými produkty po boku můžete zavést správnou rutinu péče o vousy a udržovat je v top stavu. Nebojte se kombinovat produkty z výše uvedeného seznamu nebo si pořiďte vše potřebné s některou z pečujících sad nebo sad na holení Gillette.

Byl tento článek užitečný?