Muži s plnovousy a knírky

Hnutí Movember a No-Shave November

Necháváte si nadobro narůst vousy? Připojujeme se k vám. Většina chlapů už o akcích jako No-Shave November a Movember slyšela nebo se jich účastnila. Jak ale tato hnutí vznikla a jaké charitativní snahy se skrývají v pozadí? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Co je Movember?

Hnutí Movember vzniklo v Austrálii již v roce 2003, kdy byli muži vyzváni, aby si po celý měsíc nechali narůst knír a prostřednictvím darů od přátel, rodiny a spolupracovníků vybírali peníze a zvyšovali povědomí o zdraví mužů.

Organizace Movember se zaměřuje na duševní zdraví mužů, rakovinu prostaty a varlat a jejím cílem je zvýšit povědomí o této problematice a do roku 2030 snížit počet předčasně zemřelých mužů o 25 %. Od roku 2003 se Movember rozšířil po celém světě a každoročně vybírá miliony dolarů. Seznamte se s pravidly hnutí Movember a najděte si ten nejlepší styl kníru pro sebe.

Co je to No-Shave November?

Akce No-Shave November byla založena v roce 2009 a vyzývá účastníky, aby se na měsíc přestali holit. Stejně jako Movember se toto hnutí zaměřuje na získávání finančních prostředků na výzkum, vzdělávání a prevenci rakoviny a spolupracuje s neziskovými organizacemi, jako jsou Prevent Cancer Foundation®, Fight Colorectal Cancer (Fight CRC) a St. Jude Children's Research Hospital.

Zajistěte změny i po No-Shave November

Tento měsíc se netýká jen vousů. Ať už jste se zapojili do hnutí Movember nebo do No-Shave November, cílem je zvýšit povědomí a získat peníze na účely, které podporují fyzické a duševní zdraví mužů. Zde se dozvíte, jak můžete udržet jejich ducha po celý rok.

Zkontrolujte se

Jednou z nemocí, na které Movember i No-Shave November upozorňují, je rakovina varlat, proto se pravidelně kontrolujte, zda se u vás neobjevují včasné příznaky.

Pokud jste příznivci pečlivé péče o mužské tělo, zkontrolujte, zda se vám tam dole neudělaly nějaké bulky. V každém případě si zvykněte kontrolovat se ve sprše alespoň jednou týdně.

Nebojte se lékaře

Pravidelné návštěvy lékaře by měly být naplánovány bez ohledu na váš věk. Ať už se jedná o bulku, kterou chcete nechat zkontrolovat, nebo se jen necítíte dobře, lékař je tu od toho, aby vám pomohl.

Kontrolujte své přátele

Začněte konverzaci tím, že řeknete svým přátelům o akci No-Shave November, a promluvte si s nimi o tom, jak se jim v tomto ohledu ve skutečnosti daří. Promluvit a dát někomu vědět, jak se cítíte, může být solidním zdrojem podpory.

Udělejte si čas na péči o sebe

Produkty King C. od Gillette

Pečujte o sebe, fyzicky i psychicky. V drsných zimních měsících může vše vypadat mnohem chladněji a temněji, ale máme pro vás několik tipů pro zimní péči o sebe, které vám pomohou ji zvládnout (protože péče o pleť může být i péčí o sebe).

Byl tento článek užitečný?