Pro nejlepší výsledky použijte přípravek na mytí vousů od Gillette

Nejlepší tipy na mytí a čištění vousů

Po tréninku, probdělé noci nebo dlouhém dni víte, kdy je čas jít do sprchy - ale nezapomínáte na své vousy? Udržování čistých vousů je důležitou součástí celkové péče o vousy. Po veškeré péči, kterou jste věnovali růstu a zastřihování, nechcete ohrozit svůj styl neupravenými a neumytými vousy. Zde se dozvíte, proč byste si měli vousy pravidelně mýt, a naše nejlepší kroky (a produkty) pro tuto práci.

Důležitost mytí vousů

Důvod č. 1:

Zdraví a čistota

Fakt: na vaší tváři se mohou nacházet bakterie, odumřelé kožní buňky a další nežádoucí nečistoty. Mytí vousů - zejména s pomocí mycího přípravku na vousy a obličej - pomáhá odstranit všechny tyto špatné věci a také oleje, které se po čase nahromadí. Pro vaši tvář to znamená, že jednoduchý návyk může pomoci zabránit výskytu zachycených chloupků a podrážděné pokožky po holení a zapáchajících vousů.

Důvod č. 2:

Vzhled a styl

Pokud vám první důvod nestačil, mytí vousů pomůže i celkovému vzhledu. Díky správnému postupu a výrobkům můžete svou tvář ochránit před suchou, šupinatou pokožkou, otlaky od žiletky a zarudnutím. Čistší vousy se také obecně lépe tvarují a upravují.

Důvod č. 3:

Dlouhá životnost

Dobrý přípravek na mytí vousů by měl pomoci vašim přirozeným olejům hydratovat vousy, aniž by vypadaly mastně. Díky tomu vaše vousy rostou silně a zároveň vypadají plnější a zdravější a udržují hydrataci i pokožky pod nimi.

Sečteno a podtrženo: udržovat vousy v čistotě je po všech stránkách dobrý nápad. Záleží však na způsobu, přípravku a četnosti. Pojďme se do toho ponořit.

Vlastnosti skvělého přípravku na mytí vousů

V historii holení (jehož jsme součástí již delší dobu) je mytí vousů relativně novým produktem, který tu však rozhodně zůstane. Při hledání nejlepšího přípravku na mytí vousů pro vás myslete na následující:

Složení

Přípravek na mytí vousů je směsí čisticího prostředku a kondicionéru. Měl by vaší pokožce pomoci k pocitu čistoty, lehkosti a osvěžení a zároveň by měl přispět k hebkosti a hladkosti vousů. To znamená, že nejlepší přípravky pro péči o vousy obvykle obsahují vyživující složky, jako je bambucké máslo a aloe, a také zdravé oleje, jako je arganový a jojobový olej. Drsné chemické látky, které se běžně vyskytují v běžných šamponech na vlasy, mohou vousy ve skutečnosti vysušovat a dráždit pokožku.

Vůně

Mytí vousů skvěle zabraňuje tomu, aby vaše vousy zapáchaly, ale také se budete chtít ujistit, že se vám líbí jejich nová vůně. Zvažte různé vůně a své preference. Náš mycí gel na vousy a obličej King C. Gillette mísí kokosovou vodu s naší charakteristickou vůní: citrusy, zázvor, pepř, máta, pelargonie bourbon, levandule a fazole Tonka. Případně, pokud máte citlivou pokožku, můžete místo toho zvolit mycí přípravek na vousy bez vůně.

Přípravek na mytí vousů a obličeje King C. od Gillette

Snadné použití

Je těžké udržet si návyk, pokud je daná činnost komplikovaná. S rostoucí oblibou mycích přípravků na vousy roste i rozmanitost výrobků. Je důležité najít ten správný pro vás a vaši rutinu. Jednoduchá lahvička s pumpičkou, kterou můžete mít vedle ostatních toaletních potřeb, je obvykle solidní volbou.

Další produkty, které stojí za zvážení: olej na vousy, balzám na vousy, mycí krém na obličej a hydratační krém. Další informace najdete v našem článku o produktech pro péči o vousy.

Jak si umýt vousy

Důvěřujte procesu. Mytí vousů je důležité a jednoduché, takže byste neměli vynechávat žádné kroky, abyste ušetřili čas. Nejdříve skočte do sprchy nebo si umyjte obličej a pak postupujte podle následujících kroků při mytí vousů:

Krok 1

Dejte si do ruky malé množství přípravku na mytí vousů a obličeje a napěňte.

Krok 2

Později zapracujte do mokrých vousů.

Krok 3

Důkladně opláchněte.

To je vše - to je celý postup. Doporučujeme mýt si obličej a vousy dvakrát denně: jednou po probuzení a podruhé před spaním. Doporučujeme také následně použít kvalitní olej na vousy, balzám na vousy nebo obojí. Více se o tom dočtete zde.

Pokud máte obzvlášť citlivou pokožku, možná vám bude stačit mýt si vousy jen jednou denně. Pro jistotu se poraďte se svým dermatologem.

S tímto průvodcem byste měli mít vše, co potřebujete k udržení svěžích a čistých vousů (máme pro vás také tuto čisticí sadu). Hledáte další rady a doporučení? Podívejte se na zbytek našich tipů na holení.

Byl tento článek užitečný?