První oholení s několikabřitovým holicím strojkem od Gillette

17 Nejčastějších otázek týkajících se chloupků na obličeji

Zde jsou nejčastější otázky, které lidé kladou v souvislosti s holením, úpravou a péčí o vousy.

Holení

Jak se mám poprvé oholit?

Vítejte v klubu. Zde je stručný rychlokurz: Nejprve si omyjte obličej teplou vodou a poté připravte pokožku přípravkem na holení. Poté se lehkými a jemnými tahy oholte, opláchněte holicí strojek a nechte všechnu práci na holicím strojku. Na závěr použijte hydratační krém, aby byla vaše pleť hladká a hydratovaná.

Nejdůležitější je pamatovat na to, že s praxí se holení stává snadnějším. Přečtěte si podrobnější návod, jak se poprvé oholit.

Jak se holit s citlivou pokožkou?

Pokud máte citlivou pleť, je klíčové udržovat ji hydratovanou. Používejte dostatečné množství holicího krému nebo gelu a dbejte na to, aby vaše žiletky byly nové a ostré. Při holení pohybujte břitvou po směru růstu chloupků. Holicí strojek během holení oplachujte v teplé vodě a po skončení holení si obličej zcela opláchněte. Po oholení udržujte pokožku hladkou pomocí kvalitního hydratačního krému.

Máme pro vás také další tipy a doporučení pro holení citlivé pleti.

Jak se holit s akné?

Podobně jako při holení s citlivou pletí, pokud máte akné nebo nedokonalosti na pleti, je třeba používat holicí strojek tak, abyste se holili po směru růstu chloupků. Dbejte také na to, abyste používali pěknou a čistou žiletku a holicí přípravky bez alkoholu. Používejte jemné tahy, a když skončíte, opláchněte si obličej teplou vodou. Na závěr nezapomeňte na hydratační krém (a najděte si takový, který je vhodný pro mastnou pleť se sklonem k akné).

Přečtěte si další informace o holení při akné.

Jaké jsou tipy pro péči o tělo?

Pro péči o tělo a holení, známé také jako manscaping, závisí nejlepší přístup na dané oblasti. Naštěstí pro vás máme podrobnější rozbor toho, jak se holit na hrudi, těle a zádech. U každé oblasti budete chtít začít teplou sprchou a velkým množstvím gelu na holení (doporučujeme použít nějaký bezalkoholový přípravek). A nezapomeňte, že hydratační krém je vždy skvělý způsob, jak udržet pokožku po holení hladkou.

Styler od Gillette pro péči o tělo

Co je lepší: Holení na mokro nebo na sucho?

Stručně řečeno, záleží na typu vaší pleti a na tom, jak se chcete oholit. Pokud máte citlivou nebo suchou pokožku nebo chcete-li se oholit velmi důkladně, bude pro vás vhodnější mokré holení. Pokud potřebujete pouze upravit, bude pro vás nejvhodnější suché holení (elektrickým holicím strojkem). Přečtěte si více informací o obou způsobech.

Jak používat břitvu (známou také jako břitva s dvojitým ostřím)?

Bezpečnostní holicí strojek dnes může znamenat mnoho různých modelů, proto se dozvíte více o tom, který je pro vás nejlepší. Několik tipů, které je třeba mít při holení na paměti, je používání gelu nebo krému na holení, oplachování holicího strojku za chodu a dokončení holení kvalitním hydratačním krémem.

Proč bych měl používat přípravek na holení?

Gel, krém nebo pěna na holení pomáhá předcházet pořezání a škrábancům a spálení a otlakům od žiletky tím, že poskytuje mazací vrstvu mezi pokožkou a holicím strojkem. Potřebujete další důvody nebo chcete znát rozdíl mezi gelem na holení a krémem na holení (nebo pěnou na holení)? Podívejte se na tento článek.

Jak si mám holit hlavu?

Milujeme čistě oholený vzhled. Tak moc, že jsme o něm dokonce napsali celý článek. Abychom to shrnuli: dobré oholení hlavy začíná ostříháním, kdy se pomocí zastřihovače dostanete co nejblíže k hlavě, a poté umytím zbývajících vlasů. Dále použijte hodně gelu na holení, protože i nahoře může dojít ke spálení žiletkou. Ostrým, čerstvým holicím strojkem provádějte jemné tahy a pomalu holte všechny kontury. Za chodu opláchněte břity a průběžně nanášejte gel na holení. Nakonec hlavu opláchněte, osušte ručníkem a hydratujte.

Styl

Jaké jsou nejoblíbenější styly vousů?

Mezi nejoblíbenější styly vousů v současné době patří krátký plnovous, třídenní strniště a pěstěný hipsterský plnovous.

Přečtěte si o dalších 15 stylech vousů a najděte ten pravý pro vás.

Jak opravit nerovnoměrné vousy?

Existuje několik různých způsobů, jak napravit nerovnoměrné vousy: nechat si je narůst, vyzkoušet kratší styl vousů, jako je například bradka, a experimentovat s tím, co máte. Podívejte se na další návod, jak opravit nerovnoměrný růst vousů.

Jak vytvarovat knír?

Existuje mnoho různých stylů kníru, takže je dobré vědět, který vám nejlépe sluší a jak ho upravit. Nejprve si knír zastřihněte hřebenem s pevnou délkou, například tím, který se dodává s univerzálním stylerem. Poté vyjměte hřebenový nástavec a definujte tvar svého kníru pouze pomocí zastřihovače a zkontrolujte, zda je symetrický. Pro důkladnější oholení si připravte obličej velkým množstvím gelu na holení a oholte si tvář břitvou lehkými, jemnými tahy. Chcete-li vytvořit jasně ohraničené okraje kníru, použijte přesný zastřihovač. Nakonec obličej opláchněte, osušte a navlhčete.

Další informace o tvarování kníru.

Jaké jsou nejlepší styly kozí bradky?

Zde jsou čtyři z našich nejoblíbenějších stylů kozí bradky, přičemž jedním z nejoblíbenějších je kruhový plnovous.

Péče o pleť

Jak se zbavit zarůstajících chloupků?

Známe to. Mnoho zarostlých chloupků zmizí samo, pokud si s nimi nebudete zahrávat. Ale pokud jde o tvrdohlavé chloupky, které musí pryč, zde je doporučený postup:

  1. Přitiskněte teplý vlhký papírový ručník nebo čistý ručník na ruce na chloupek a podržte ho asi minutu. Všimnete si, že chloupky začínají vykukovat nad kůži.
  2. Pomocí čisté pinzety jemně vytáhněte chloupky z hrbolku, aniž byste je vytrhávali nebo rýpali do kůže.
  3. Poté místo omyjte a následně použijte krém, který pomůže se zarudnutím a procesem hojení, například hydrokortizon.

Získejte další tipy na odstranění zarostlých chloupků i na jejich prevenci.

Jak se vypořádat s lupy na vousech?

Chcete-li se vypořádat se suchými, šupinatými vousy, zkuste nejprve provést peeling. Dbejte na to, abyste měli obličej a vlasy opravdu čisté. Abyste měli suchou pokožku pod kontrolou, budete ji také muset každý den hydratovat. Pokud bude problém přetrvávat, poraďte se s dermatologem. Další tipy naleznete zde.

Péče o vousy

Jak si mám zastřihnout vousy?

Prohlédněte si následujících 7 kroků pro zastřihování vousů. V zásadě si nejprve vousy umyjte a poté je vyčešte. Poté použijte styler a postupně vousy zastřihněte. Poté si vyčešte knír a očistěte ho nůžkami. Aby vaše vousy vypadaly stále skvěle, měl by vám pomoci olej na vousy.

Jak si mám nechat narůst vousy?

Při růstu vousů od nuly počítejte s tím, že prvních pár týdnů budou dost svědit. Během této doby (i později) budete chtít zajistit, aby vaše pokožka a vousy byly čisté a hydratované, takže každý den používejte mycí přípravek na obličej a vousy a hydratační krém. Až přijde čas začít vousy tvarovat, použijte styler na zastřihování a tvarování vousů. Vše, co potřebujete vědět o růstu, tvarování a úpravě vousů, najdete u nás.

Jak používat olej na vousy?

Olej na vousy se snadno používá a přináší obrovský rozdíl. Tady je návod, jak funguje:

  1. Dejte si několik kapek oleje na vousy do dlaně.
  2. Vmasírujte olej na vousy do vousů a ujistěte se, že jste ho zcela rozčesali.
  3. Snažte se dostat až na kůži pod vousy.

Přečtěte si více o tom, jak používat olej na vousy, a také o dalších produktech pro péči o vousy, které vám mohou pomoci.

Další otázky? Najděte odpovědi a další rady. V případě jakýchkoli problémů s vaší objednávkou nebo účtem se podívejte na naši stránku Často kladené dotazy a Kontakty a neváhejte nás kontaktovat.

Byl tento článek užitečný?