Mokré nebo suché holení

Holení na mokro nebo na sucho: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jak se liší holení na mokro od holení na sucho a co je pro vás nejlepší? Holení na mokro je holení žiletkou a přípravkem na holení, jako je krém, pěna nebo gel. Holení na sucho je holení elektrickým holicím strojkem bez pěny nebo vody.

Co je to holení na mokro?

Při holení na mokro se chloupky stříhají žiletkou. Začněte tím, že si obličej a krk napěníte přípravkem na holení podle vlastního výběru, který pomůže holicímu strojku lépe a snadněji odvést svou práci. Potřebujete pomoci s výběrem správných holicích přípravků pro svůj typ pleti? Podívejte se na našeho průvodce.

Zde se na celý proces podíváme podrobněji.

Jak funguje mokré holení

Při holení břitvou čepel zvedá chloupek z folikulu ještě předtím, než ho pořeže.

Holicí strojky mají v dnešní době obvykle více břitů (Gillette Fusion5 jich má pět). Každá čepel chloupek zastřihne ještě hlouběji, než jej nechá spadnout zpět.

Můžete tak dosáhnout opravdu hladkého oholení, které je důkladné, ale pohodlné.

Co je to holení na sucho?

Holení na sucho a elektrické holení je totéž. Při holení na sucho si obvykle nejprve nenamočíte tvář (i když se tak chloupky lépe stříhají). Elektrický holicí strojek může být skvělou volbou, pokud se chcete oholit rychle a snadno.

Při elektrickém holení se chloupky stříhají mezi dvěma břity, a to pohybem podobným nůžkám. Zde je bližší pohled.

Jak funguje holení na sucho

Elektrický holicí strojek tlačí na pokožku a pohybuje s ní.

Tento pohyb proti elektrickému holicímu strojku způsobuje, že se chloupky při holení více odhalují.

Po ostříhání se zbytky chloupků stáhnou zpět pod povrch pokožky, takže vaše pokožka je příjemná a hladká.

Co je pro mě nejlepší?

Holení na sucho i na mokro jsou skvělé možnosti, ale pokud máte citlivou nebo suchou pokožku nebo chcete-li se oholit mimořádně důkladně a čistě, může být mokré holení tou správnou volbou.

Pokud vám nejlépe vyhovuje suché holení, vyzkoušejte balzám po holení Gillette nebo hydratační krém po holení Gillette, které udrží vaši pokožku ve skvělém stavu.

Přečtěte si více o dokonalé péči po holení.

To nejlepší z obou světů

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi holením na mokro a na sucho, vyzkoušejte univerzální holicí strojek a zastřihovač vousů Gillette.

Začněte zastřihováním vousů pomocí 2mm, 4mm nebo 6mm hřebenu. Poté si na obličej a krk naneste gel nebo pěnu na holení. Zastřihovač se dodává s žiletkou ProGlide, takže můžete hned přejít na holení. K dokončení úpravy použijte vestavěný přesný zastřihovač.

Vaší pokožce může trvat měsíc, než si zvykne na novou metodu holení, takže pokud přecházíte mezi mokrým a suchým holením, dejte si nějaký čas na adaptaci. Hodně štěstí!

Byl tento článek užitečný?