Muž, který si holí vousy

Jak se zbavit zarůstajících chloupků

Bez ohledu na to, jak dobře se umíte holit, se vám pravděpodobně čas od času objeví zarůstající chloupky. Faktem je, že po zastřižení chloupků pod kůží se mohou chloupky stáčet zpět na sebe a vytvářet tak svědivé a nepříjemné hrbolky po holení. Tyto boule se mohou častěji vyskytovat u mužů s kudrnatějšími chloupky, ale mohou se objevit u kohokoli.

Průvodce odstraňováním zarůstajících chloupků

Některé zarůstající chloupky nakonec zmizí samy od sebe a vytrháváním těchto hrbolků nebo manipulací s nimi můžete proces hojení oddálit. Existují však kroky, jak se s úpornými zarůstajícími chloupky na obličeji vypořádat.

KROK 1:

Zahřejte je

Projeďte hadříkem nebo papírovým ručníkem pod teplou vodou a přitiskněte jej na hrbolaté místo.

KROK 2:

Vytáhněte chloupky

V tomto okamžiku byste měli být schopni vidět chloupky na povrchu kůže. Pomocí čisté pinzety jemně vytáhněte zarostlý chloupek. Nezasekávejte se v kůži ani se nesnažte chloupek zcela vytrhnout - chloupek jednoduše vyveďte z hrbolku.

KROK 3:

Umyjte si pokožku

Lehce si omyjte obličej a ujistěte se, že je oblast kolem zarůstajících chloupků pěkně čistá.

KROK 4:

Použijte lokální krém

Abyste pomohli s hojením a snížili zarudnutí, vyzkoušejte krém, jako je hydrokortizon nebo retinol. Pokud máte konkrétní otázky nebo obavy, poraďte se s lékárníkem nebo zavolejte svému lékaři.

I když existují i jiné způsoby léčby zarůstajících chloupků, nejlepším přístupem je zabránit tomu, aby k nim vůbec došlo. Několik chytrých KROKů před, během a po holení vám pomůže ochránit vaši tvář před těmito otravnými hrbolky.

Příprava na holení

Chcete-li zastavit zarůstání chloupků dříve, než se objeví, začněte ve sprše. Umyjte si obličej teplou vodou, která vám pomůže hydratovat chloupky a zjemnit pokožku. To pomůže břitům holicího strojku holit se bez rušivých vlivů a minimalizovat riziko podráždění pokožky při odstraňování nejtvrdších chloupků. Proces holení může také vysušovat pokožku a způsobovat její podráždění, proto se před holením zkuste namazat hydratačním krémem, zejména pokud máte citlivou pokožku.

Exfoliace

Exfoliace před holením je skvělý způsob, jak se vyhnout zarůstání chloupků. Jak? Při holení může odumřelá kůže ucpávat póry a blokovat vlasové folikuly. Exfoliace pomáhá zbavit pokožku nečistot a usazenin. Může také pomoci změkčit chloupky na tváři a zajistit tak čistší střih. Nejlepšího výsledku dosáhnete, když si vezmete peeling a krouživými pohyby masírujete obličej asi 30 sekund, než jej opláchnete. To je vše!

Holte se podle zrna

Pro důkladnější oholení se řada mužů holí proti směru. Tato technika však může způsobit podráždění a zarůstání chloupků - to není dobré. Místo toho se snažte holit ve stejném směru, v jakém rostou vaše chloupky, a pro čisté oholení používejte co nejméně tahů.

Další rada: Při holení se chovejte šetrně k pokožce a na obličej příliš netlačte. Nechte holicí strojek pracovat za vás a ještě více chraňte svou pokožku použitím holicího strojku SkinGuard Sensitive.

Používejte čerstvé břity

Stará, tupá čepel je nejlepším přítelem zarůstajících chloupků. Dbejte na pravidelnou výměnu břitů, abyste měli jistotu, že váš holicí strojek bude čistý a připravený odvést svou práci. Chcete-li pravidelně dostávat čerstvé a ostré břity, přihlaste se do klubu holení Gillette.

Po holení zvlhčujte

Po oholení vousů hydratujte pokožku

Péče o pleť nekončí ani po skončení holení. Vynecháním KROKu zvlhčení si koledujete o suchou pokožku a spálení žiletkou. Nyní je vhodná doba, abyste si zvykli hydratovat. Můžete se také podívat na další informace o dokonalé péči po holení.

Byl tento článek užitečný?