Péče o pleť pro muže

Nejlepší postup péče o pleť pro muže

Každý si zaslouží skvělou pleť, ale tato velká část péče o sebe je často přehlížena. Pokud potřebujete pomoci zabránit tomu, aby vaše pleť byla suchá, svědila, vrásčitá nebo mastná, péče o pleť je skvělým začátkem. Může také pomoci zlepšit vzhled (a vůni) vašich vousů.

Trik spočívá ve vytvoření pevných návyků, které můžete dodržovat každý den. Zde je několik klíčových rad, které vám pomohou začít.

Jaký je váš typ pleti?

Normální, mastná, citlivá? Směs různých typů? Při péči o pleť myslete na svůj typ pleti. Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je nejprve si umýt obličej a pak sledovat, jak vaše pleť vysychá.

  • K opláchnutí obličeje použijte jemný mycí přípravek a poté pleť osušte měkkým ručníkem.
  • Poté dopřejte svému obličeji asi půl hodiny na vydechnutí.
  • Vraťte se do koupelny a podívejte se do zrcadla: Co vidíte?Mastná: Pokud se vám leskne obličej, čelo nebo nos, máte pravděpodobně mastnou pleť. Také se vám mohou častěji objevovat pupínky. Pro tento typ pleti je klíčový peeling, který vyčistí všechny ucpané póry. Zde je náš průvodce holením při akné.

Suchá: Pokud se vám pleť na některých místech šupinatí a je napjatá, máte nejspíš suchou pleť. Vaším nejlepším přítelem bude hydratační krém, který udrží vaši pleť hydratovanou.

Kombinovaná: Pokud zjistíte, že se u vás mísí oba výše uvedené typy pleti, můžete mít smíšenou pleť. Sledujte produkty, které jsou vhodné pro všechny typy pleti.

Citlivá: Pokud je vaše pleť obzvláště napjatá nebo se zdá být zarudlá, můžete mít citlivou pleť. Doporučili bychom vám výrobky, které neobsahují alkohol, barviva a parfémy. Pokud potřebujete pomoc při holení s tímto typem pleti, máme pro vás tipy.

Normální: Pokud po mytí obličeje nepociťujete žádnou z těchto věcí, máte štěstí - s největší pravděpodobností máte normální pleť. Vaše rutinní péče může být poměrně jednoduchá a zvládnete většinu produktů.

Nyní, když znáte svůj typ pleti, se ujistěte, že jste našli mycí přípravek na obličej, který vám vyhovuje. Na většině výrobků je uvedeno, pro jaký typ pleti nejlépe fungují. Některé mycí přípravky jsou určeny k čištění obličeje a vousů v jednom, zatímco jiné jsou vyvinuty s ohledem na citlivou pleť.

Mytí obličeje

Naše základní rada zní: myjte si obličej dvakrát denně. To je obvykle jednou ráno, hned po probuzení, a podruhé večer před spaním. Ti, kteří mají velmi citlivou pleť, si možná budou chtít umýt obličej jen jednou denně. Pokud se holíte denně, znamená to, že tento krok můžete zařadit jako součást každodenní holicí rutiny před použitím přípravku na holení.

Zde je sedm jednoduchých kroků pro mytí obličeje.

Krok 1: Umyjte si ruce.
Krok 2: Projeďte rukama pod teplou vodou a navlhčete si celý obličej.
Krok 3: Použijte malé množství mycího přípravku na obličej v dlaních a třením rukou o sebe vytvořte pěnu.
Krok 4: Naneste přípravek na celý obličej a pohybujte rukama krouživými pohyby. Netlačte příliš na pilu a snažte se, aby se vám mycí přípravek na obličej nedostal do očí.
Krok 5: Opláchněte si obličej, dokud z něj nebude zcela odstraněn přípravek na mytí obličeje.
Krok 6: Osušte obličej měkkým a čistým ručníkem.
Krok 7: Použijte hydratační krém na celý obličej a rozetřete ho po celém obličeji, jako byste používali opalovací krém. Stačí jen trochu a hned je to lepší!

Co je to exfoliace?

Gillette - Co je to peeling

Exfoliační přípravek, známý také jako peeling, je v podstatě krémový nebo gelový produkt s trochou zrnitosti. Exfoliace je prospěšná zejména pro ty, kteří mají mastnou pleť, protože pomáhá dostat se do hloubky pórů a pořádně pleť vyčistit, zbavit ji odumřelé kůže a nečistot.

Vyrobit si exfoliační přípravek je poměrně jednoduché, a to z ingrediencí, které už možná máte doma, jako je hnědý cukr, med, jedlá soda, ovesné vločky, skořice, aloe vera nebo tea tree olej. Trochu si vygooglujte recepty a nezapomeňte, že na obličej nikdy nepoužívejte exfoliátor, který je určen na tělo. Váš obličej bude potřebovat citlivější přípravek.

Tip na holení: Po vyčištění pleti použijte před holením exfoliátor, abyste se oholili hladčeji a důkladněji. Tento krok funguje dobře nejen na obličej, ale i na ostatní části těla!

Nikdy nevynechávejte opalovací krém

Důkladně zvažte možnost zařazení SPF do vaší péče o pleť. Spousta hydratačních krémů obsahuje určité množství SPF. 15 SPF je podle FDA minimum, ale Americká akademie dermatologie doporučuje alespoň 30 SPF pro všechny typy a tóny pleti. Tímto způsobem můžete svou pokožku chránit před spálením, vráskami a vážnými kožními problémy. Pomáhá také předcházet vzniku hnědých skvrn a dalších druhů zabarvení. Pokud často pobýváte venku, myslete na to, abyste si pořídili vyšší SPF pro obličej a vždy dodržujte pokyny.

Klíčová je zde důslednost, a pokud se vám dodržování těchto kroků zdá příliš, zvolněte. Začněte jen se začleněním jednoho nebo dvou do své každodenní rutiny a pokračujte dále. Výsledky možná neuvidíte hned, ale z dlouhodobého hlediska budete vděční, že jste si na péči o obličej udělali čas.

Přečtěte si další tipy pro zdokonalení holení a další užitečné zdroje.

Byl tento článek užitečný?