Gillette Razor Handles

Rukojeti Gillette: vědecký základ ergonomických a bateriových rukojetí

Vývoj rukojeti holicího strojku

Starší rukojeti holicích strojků byly velmi jednoduché: holicí strojek měl jen jeden břit a byl upevněný na rovné rukojeti. Časy se mění a technologie holicích strojků se zlepšila i díky neustálé snaze společnosti Gillette nabídnout hladší a komfortnější holení.

Muži chápou a očekávají pokroky v technologii břitů a vylepšení, jako je např. počet břitů, ostrost hran břitů a zvlhčující pásky.

Ale rukojeť? Proč tolik úsilí kvůli části holicího strojku, která se nikdy nedotkne pokožky?

Holení pod kontrolou

Ruka na rukojeti holicího strojku kontroluje holení. Pokud není úchop holicího strojku pohodlný nebo rukojeť kvůli špatnému designu klouže, máte nad holením menší kontrolu.

Společnost Gillette představila elastomerové úchopy na rukojetích holicích strojků z těchto důvodů:

  • Pojistit pevný úchop rukojeti holicího strojku.
  • Odvádět pryč vodu z důvodu prevence prokluzu – i když je rukojeť zcela mokrá.

Rukojeti holicích strojků Gillette jsou také tvarovány tak, aby při holení pohodlně seděly v ruce a zároveň jimi šlo snadno otáčet v prstech – střídat holení a zarovnávání pomocí zarovnávacího břitu na zadní straně holicí hlavice.

Další vylepšení rukojeti bateriovým pohonem

Kromě inovací rukojeti holicího strojku nabízí některé modely Gillette Fusion5 také bateriovou rukojeť.

Tyto bateriové holicí strojky mají zvláštní tlačítko. Rukojeť holicího strojku po jeho stisknutí vytváří jemné mikropulzy, které snižují tření a ještě více usnadňují skluz holicího strojku po pokožce. Do řady bateriových holicích strojků Gillette patří Fusion5 Power a ProGlide Power.

Ať už se rozhodnete používat bateriovou rukojeť nebo ne, každou holicí hlavici Gillette Fusion5 lze použít s každou rukojetí Gillette Fusion5, takže můžete hlavice a rukojeti kombinovat. Tyto holicí strojky mají jednoduchý nacvakávací systém, takže výměna holicí hlavice je bezpečná a rychlá.

V tom, jak rukojeť vašeho holicího strojku Gillette vypadá a jak se drží, není žádný fígl – vše je navrženo pro snadné použití, které zajišťuje stabilitu a pohodlí při držení v ruce.

Byl tento článek užitečný?