Proč se více čepelí ve strojku liší: Holicí strojky Gillette s více čepelemi

Proč tak záleží na počtu břitů: holicí strojky Gillette s více břity

Váš holicí strojek Gillette nemá tolik břitů jen proto, aby vypadal dobře – ale proto, že se prokázalo, že vám zaručí lepší oholení.

Vraťme se zpět v čase do doby zakladatele společnosti Gillette, Kinga C. Gilletta. Jeho mise při budování společnosti Gillette byla jednoduchá: „Přestaneme vyrábět holicí strojky, až už je nebudeme umět zlepšovat.“

Od doby, kdy vynalezl holicí strojek s jedním břitem s dvojitým ostřím, jsme pokračovali dál a stále vylepšujeme břity, holicí hlavice, rukojeti a všechny nástroje, které jsou nutné pro čisté a hladké oholení.

Ale proč je vlastně holicí strojek s více břity skutečně lepší?

Pokud je precizně navržen, zajišťuje hladší a komfortnější oholení.

Hladší oholení s holicím strojkem s 5 břity

Abyste pochopili důvod, proč holicí strojky s více břity, jako je např. Gillette Fusion5, Fusion5 ProGlide nebo Fusion5 ProShield, poskytují hladší a komfortnější oholení, musíte nejprve pochopit skutečnou podstatu svých vousů a pokožky obličeje.

Vousy jsou tvrdé jako měděný drát a rostou z pokožky, která je jemná, konzistencí a pohyblivostí skoro gelovitá. Pokožka a vousy se při holení stále pohybují. Pokrokové holicí strojky této pohyblivosti využívají ku prospěchu mužů.

Holicí strojek s jedním břitem dokáže oholit jen to, co je viditelné na povrchu pokožky. Holicí strojek s 5 břity může jít ještě dál.

S holením začíná první břit. Oholí vous a zároveň ho jemně zvedne od pokožky. Předtím, než má vous čas se úplně stáhnout zpátky, přichází na scénu další břit a oholí ho ještě níže.

Tento proces se nazývá „hystereze“ a byl objeven na konci 60. let 20. století, když společnost Gillette vyvíjela svůj první holicí strojek s více břity, Gillette Contour (nazývaný také Gillette Atra).

Každý břit tento postup opakuje. Naše holicí strojky se 3 břity holí hladce. Naše holicí strojky s 5 břity holí ještě hladčeji.

Po přejetí holicího strojku s více břity se pokožka a vousy uvolní a vousy se stáhnou pod povrch.

Protože holené vousy jsou stále kratší, každý břit je umístěn nepatrně blíže pokožce. Vzdálenost je to malinká, ale důležitá pro komfortní oholení a hladkou pokožku

Holicí strojky s více břity zajišťují komfortnější oholení

Holicí strojek s více břity a s progresivní geometrií rozkládá tlak ruky na rukojeť rovnoměrně na každý břit. Čím více břitů, tím lepší rozložení tlaku, pokud jsou břity od sebe rozmístěny ve správné vzdálenosti.

Proč na tom záleží? Pokožka obličeje je jemná a gelovitá a když na ni zatlačíte hlavicí holicího strojku, mezi jednotlivými břity se při přejetí holicí hlavice vyboulí. Toto vyboulení může mít za následek podráždění pokožky a drobná poranění.

Pět břitů (ve správné vzdálenosti od sebe) dokáže spíše než tři břity toto vyboulení omezit, což znamená, že pokožka je rovnější a vyboulení menší o více než 30 % (Fusion5 v porovnání s MACH3). Výsledkem je hladké komfortní oholení a s menší pravděpodobností se poraníte.

Naše holicí strojky ProGlide a ProShield mají také ve středu hlavice stabilizátor ostří, který je navržen tak, aby udržoval břity v optimální vzdálenosti od sebe. Tím se dále zlepšuje komfort při holení.

Byl tento článek užitečný?