Jak se můžete vyhnout tomu, že se vám oholí vlasy, když se oholíte: Technologie Gillette Flexball

Jak oholit každý vous: Gillette s technologií flexball

Co překáží čistému oholení

Každému se to už stalo:

Máte zvládnutý svůj rituál holení. Nanesete na obličej dostatečnou vrstvu kvalitního gelu nebo pěny na holení. Máte nový, ostrý holicí strojek s několika břity. Pečlivě se při holení věnujete každému kousku své kůže – na tvářích, bradě, podél čelisti. Opláchnete si obličej, osušíte a pak se podíváte do zrcadla...

A vidíte na pokožce sem tam vous, který zůstal i po holení.

To neznamená, že nevíte, co děláte. Holení je přece váš zavedený každodenní rituál. Proč se ale neoholí všechny vousy? A jak je oholit všechny hned napoprvé?!

Holicí strojek se vyvíjí tak, aby vyhovoval vašemu obličeji

Trik spočívá v konturách obličeje. Kdyby byl váš obličej plochý, břity by po pokožce klouzaly snadno.

Každý obličej je ale plný úhlů: na bradě, podél čelisti a na konci čelistí. To všechno jsou jedinečné rysy, které se u každého muže liší.

Snažíte se přejíždět holicím strojkem přes tyto překážky, ale břity holicího strojku jsou rovné, zatímco váš obličej ne. Je to jako pokoušet se sekat nerovný trávník.

Inovace v holicích strojcích nám nejsou cizí. Od vynálezu prvního bezpečného holicího strojku v roce 1901 stále pracujeme na nových a inovativních způsobech, jak zlepšit holení v domácích podmínkách.

V roce 1977 představila společnost Gillette první holicí strojek s výkyvným mechanismem uprostřed holicí hlavy, který použila u holicích strojků Gillette Contour a Gillette Atra.

V roce 1998 jsme představili holicí strojek Gillette MACH3, u něhož jsme výkyvný mechanismus posunuli ze středu do přední části holicí hlavy, čímž se tlak ruky posunul mimo břity – pro komfortnější a hladší oholení.

Holicí hlava se ale stále mohla pohybovat pouze nahoru a dolů.

Výkyvná hlava s technologií FlexBall

Nakonec společnost Gillette našla řešení této výzvy: pohybu holicí hlavy dala nový rozměr.
Inovace nese název Flexball a mají ji holicí strojky ProGlide a ProShield.

Technologie Flexball spočívá v revolučním výkyvném mechanismu mezi rukojetí holicího strojku a holicí hlavicí s břity.

Mechanismus FlexBall je pohyblivý stejně jako zápěstí a kopíruje kontury obličeje, čímž umožňuje holicí hlavici zůstat při holení v kontaktu s pokožkou.

Mechanismus nese název „Flexball“. Jeho posláním je – nikdy nevynechat ani vous.

Byl tento článek užitečný?