Tipy pro růst a tvarování vousů

Tipy pro růst, holení a tvarování vousů

Pokud uvažujete o tom, že si necháte narůst vousy, musíte předtím zvážit několik věcí. Jaký styl vousů je pro vás ten pravý? Kolik úsilí chcete věnovat svému vzhledu? Máte pro tuto práci ty nejlepší nástroje? Naši profesionálové doporučují univerzální styler. Je ideální pro zastřihování, holení a úpravu vousů - v podstatě vše, co budete potřebovat pro jakýkoli typ péče.

Přečtěte si naše nejlepší tipy, jak začít s růstem vousů, počínaje výběrem správného stylu pro váš obličej.

Výběr správných vousů pro vás

Existuje mnoho stylů vousů, od kozí bradky až po pistolníka. Ať už se vám líbí kratší vzhled, nebo chcete mít zcela zarostlé vousy, vědět, který styl nejlépe vyhovuje vašemu obličeji, je skvělým prvním krokem.

Než se rozhodnete pro styl vousů, měli byste se zamyslet nad tvarem svého obličeje. Dalším hlediskem je, kolik času chcete každodenní péči o vousy věnovat. Jste připraveni na něco náročnějšího, nebo je pro vás vhodnější styl nenáročný na údržbu?

Níže si prohlédněte typy obličejů a styly vousů, které jim nejlépe vyhovují:

  • Kulatý obličej: Dlouhé vousy dole a kratší po stranách vám pomohou zeštíhlit obličej a zvýraznit ho.
  • Hranatý obličej: Máte výraznou linii čelisti? Kratší vousy u brady a tenčí po stranách zvýrazní linii čelisti.
  • Oválný tvar: Nebojte se vyzkoušet něco trochu jiného. Tomuto tvaru obličeje sedí všechno.
  • Podlouhlý obličej: U tohoto obdélníkového tvaru obličeje budete chtít vousy kratší dole a delší po stranách.

Růst vousů

Růst plnovousu může být spojen se svěděním, které obvykle trvá 1-2 týdny. Než se začnete holit, udržujte pokožku plně hydratovanou. Pokud jde o holení, používání zastřihovače vousů a stylingu, který vám umožní důkladné oholení, pomůže vašim vousům růst rovnoměrně a minimalizuje svědění.

Dbejte také na to, abyste své vousy a tvář vždy udržovali v čistotě a alespoň jednou až dvakrát týdně používejte šampon na vousy nebo přípravek na mytí vousů. Špatně upravené vousy a suchá pokožka mohou způsobit ještě větší svědění. Po vyčištění vousů doporučujeme vždy také hydrataci. Pomáhá to udržet pokožku a vlasy hydratované mezi holením a olej na vousy může také změkčit vousy.

Zastřihování vousů

Používání hřebenového nástavce k zastřihování vousů vám pomůže dosáhnout pěkného a rovnoměrného vzhledu. Použijte jeden ze tří hřebenových nástavců Gillette Styler (2 mm, 4 mm, 6 mm). Nejlepší je začít dlouhými vousy pomocí největšího hřebenu; vždy můžete sáhnout po kratším. Ujistěte se, že jste vousy vyrovnali a pro dosažení konzistence proveďte několik přejezdů.

Poté vyjměte hřebenový nástavec a zastřihněte vousy do tvaru, který se vám líbí. Nezapomeňte zastřihnout i části, které budete nakonec holit. To vede k menšímu tahání a škubání, což znamená menší podráždění pokožky.

Zastřihování kníru

Zastřihování kníru je o něco těžší, ale velmi vám při něm pomůže zastřihovač Precision Trimmer. Podívejte se na kroky, které můžete udělat, bez ohledu na styl kníru, který se chystáte zastřihnout:

  1. Pročešte si knír
  2. Nůžkami zastřihněte všechny nepoddajné chloupky
  3. Okraje kníru zastřihněte přesným zastřihovačem

Holení kolem vousů

Pokud si chcete oholit části obličeje, abyste dosáhli čistého povrchu, musíte si nejprve obličej a vousy umýt teplou vodou. Poté si napěňte gel na holení na části obličeje, které budete holit na holou, včetně krku a tváří.

Poté použijte nástavec na žiletky na holicím strojku a lehkými, jemnými tahy se oholte tak, abyste dosáhli důkladného oholení.

Chloupky na obličeji mohou růst všemi směry, takže se pravděpodobně budete chtít holit po směru a proti směru růstu. Moderní holicí strojek s více břity, jako je ProShield, vám zajistí pohodlí při holení.

Holicí strojek Gillette s několika břity

Tvarování a úprava vousů

Poté, co jste odvedli většinu práce při tvarování svých nových vousů, je čas postarat se o detaily. K této části se skvěle hodí přesný zastřihovač na zadní straně holicího strojku Gillette Styler. Pomocí zastřihovače si vymezte linie podél tváří a kotlet a dosáhněte přesně takového stylu vousů, jaký chcete.

V závěrečné části procesu nevynechávejte proceduru po holení. Opláchněte si tvář studenou vodou a osušte ji. Poté se natřete vodou po holení nebo hydratačním krémem, aby byla vaše pleť jemná a hydratovaná. Mějte v zásobě lehký olej na vousy, aby byly vaše vousy vždy hebké a vypadaly skvěle.

Jsme tu pro vás, pokud potřebujete další tipy, styly a inspiraci pro holení.

Byl tento článek užitečný?