Sada na holení Gillette

Hledání správných nástrojů do sady na holení

Najít ty správné nástroje na holení pro vás může být těžké, zejména proto, že každá tvář je tak jedinečná. Které výrobky jsou pro vaši pleť a vousy nejvhodnější? Jak důležitá je kvalita před kvantitou? Naštěstí je na výběr spousta skvělých výrobků pro péči o vousy a my vám můžeme nabídnout několik rad, které vám pomohou sestavit dokonalou sadu na holení pro váš typ pleti a vousů.

Čtěte dále a přečtěte si seznam našich nejdoporučovanějších prvků, které vám pomohou najít ty správné holicí pomůcky.

Nejlepší produkty na vousy

Když se řekne vousy, máme na mysli mnoho tvarů a stylů. Pokud si vousy teprve necháváte narůst, podívejte se na naše průvodce, jak najít nejlepší styl pro váš tvar obličeje, ať už máte dlouhý obličej, kulatý obličej, oválný obličej nebo si necháváte narůst kozí bradku.

Výběr zastřihovače

Zastřihovač je nástrojem číslo jedna, na který se budete při úpravě vousů spoléhat, a je důležité hledat několik klíčových vlastností. Zaprvé budete chtít zastřihovač s vyměnitelným hřebenem. Díky několika vyměnitelným dílům si budete moci vybrat nejvhodnější nastavení délky pro své vousy a upravit je podle potřeby.

Skvělým příkladem je zastřihovač vousů King C. Gillette, který se dodává se třemi různými hřebenovými nástavci. Hřeben na strniště má pevnou délku 1 mm, zatímco hřeben na krátké vousy má 5 nastavení délky (3 mm, 5 mm, 7 mm, 9 mm nebo 11 mm) a hřeben na dlouhé vousy má dalších 5 nastavení délky (13 mm, 15 mm, 17 mm, 19 mm nebo 21 mm). Při použití bez hřebenu zastřihovač vousů zastřihne vousy na přibližně 0,5 mm. S takovým zastřihovačem jsou možnosti neomezené.

Výběr holicího strojku

Pro zastřihování vousů bychom doporučili holicí strojek s přesným zastřihovačem na zadní straně. S holením krku vám také pomůže výběr holicího strojku, který je určen pro citlivou pokožku.

Holicí strojek Gillette s detailním zastřihovačem

Výběr produktů pro následnou péči

Chcete-li zkrotit a udržet vousy v co nejlepším stavu, nezapomeňte investovat do kvalitních produktů pro péči o vousy, jako je olej na vousy a přípravek na mytí vousů. V případě oleje na vousy doporučujeme takový, který obsahuje rostlinné složky, jako je avokádový a arganový olej, a najít produkt, který není příliš mastný. V případě přípravku na mytí vousů a obličeje najděte takový, který čistí pokožku a vousy, aniž by je vysušoval. Nezapomeňte také na vůně - nechcete přece zůstat u vůně, kterou nesnášíte.

Nejlepší produkty na kníry

Kníry vypadají skvěle zejména na oválných tvářích, a pokud hledáte nový styl, máme pro vás inspiraci, jak začít. Jak si jistě dokážete představit, budete potřebovat některé stejné produkty jako pro úpravu vousů, i když je tu ještě několik dalších faktorů pro získání přesně tvarovaného kníru, po kterém toužíte.

Holicí strojky na kníry

U každého kníru by měl být zbytek obličeje kromě místa nad horním rtem a pod nosem pěkně hladký. Abyste toho dosáhli na celé tváři, doporučujeme holicí strojek s více břity a zabudovaným mazáním, aby vaše oholení zůstalo hladké. Chcete-li však dosáhnout opravdu přesného oholení hran, neuděláte chybu s holicím strojkem s jednou břitvou.

Nezapomeňte na přípravu na holení

Výhody holení mokrou cestou vám nemusíme připomínat. Pečujte o svou pokožku při holení velkým množstvím holicího krému nebo gelu. Zjistěte, jaký je mezi nimi rozdíl, až budete hledat ten nejlepší přípravek pro vás.

Výběr nůžek

Nůžky jsou jedním z nejvíce podceňovaných produktů při úpravě kníru. Potřebujete pouze malé nůžky, například nůžky na nehty. Tyto užitečné nůžky vám pomohou vypořádat se s případnými zatoulanými chloupky a udrží váš knír v čistém vzhledu.

Nejlepší produkty pro citlivou pokožku

Pokud patříte mezi muže s citlivou pokožkou, nejste sami. Pro mnohé může být holení bolestivé, pokud používáte zbytečně drsné produkty. Naštěstí je nyní k dispozici spousta výrobků pro pokožku, jako je ta vaše.

Hledání správného holicího strojku

Protože je citlivá pokožka náchylnější k podráždění a popálení, vyberte si holicí strojek, který je speciálně navržen s ohledem na vaši pokožku. Pro mnohé to znamená méně břitů, což je například náš holicí strojek SkinGuard. Ten má pouze dva břity s funkcí "SkinGuard" umístěnou mezi nimi. Tento praktický proužek pomáhá vyhlazovat pokožku při holení, takže ji méně tahá za břity. Ujistěte se také, že máte vždy zásobu čerstvých břitů!

Nikdy nevynechávejte přípravu na holení

Tento produkt opět nemůžeme dostatečně zdůraznit: vždy se holte s pěnou nebo gelem na holení. V případě citlivé pleti byste měli používat takový, který je k pleti šetrný, což znamená, že je vyroben bez barviv a alkoholu. Tyto přísady mohou vaši pokožku vysušit a zanechat ji zarudlou a podrážděnou. Náš gel SkinGuard Sensitive obsahuje také aloe, které je příjemné.

Zajistěte si hydrataci

Doporučili bychom ho pro jakýkoli typ pleti, ale zejména pro citlivou pleť platí, že po každém holení budete chtít použít hydratační krém, abyste udrželi pleť hydratovanou. Pozor také na alkohol a další drsné chemické látky v tomto výrobku. Není také špatný nápad zvážit využití hydratačního krému s ochranným faktorem SPF, pokud se po holení chystáte ven.

Nejlepší produkty pro strniště

Navzdory všeobecnému přesvědčení dá holení strniště také práci! Abyste si udrželi dokonalý vzhled (a nevypadali, jako byste se právě probudili po třídenním flámu), měli byste zvážit několik základních produktů:

  • Pevný holicí strojek, ideálně s více břity.
  • Zastřihovač s 2mm nebo 3mm hřebenovým nástavcem.
  • Přesný zastřihovač na hrany.
  • Dobrý hydratační krém nebo voda po holení.


Máme pro vás také tipy, jak si tento vzhled dlouhodobě udržet. Stále nemůžete najít ty správné nástroje pro vás? Gillette nabízí také spoustu dalších výrobků, které si můžete prohlédnout, a také některé již sestavené sady a soupravy na holení. Jakmile si pořídíte to nejlepší vybavení pro úpravu vousů, přečtěte si další tipy a rady pro styling.

Byl tento článek užitečný?