Věda za holením

Jak si holit obličej: vědecký základ holení

Dokonalé oholení:

Každodenní holení se zdá být prosté a jednoduché. Nanesete pěnu nebo gel na holení, oholíte vousy, opláchnete obličej a očekáváte dokonalé výsledky.

Dosáhnout dokonalých výsledků ale není tak snadné, že? Pálení po holení, podrážděná pokožka, pupínky, drobná poranění, vynechané vousy – na vašem dokonalém holení může být řada věcí „nedokonalá“ a z ranního holení se může stát nepříjemná povinnost.

Řadu z těchto nedostatků však lze minimalizovat nebo se jim úplně vyhnout, pokud se správně připravíte, máte správné nástroje a budete při holení dodržovat následujících 5 jednoduchých kroků.

KROK 1:

Omyjte si obličej

Obličej si nejdříve omyjte šetrným čisticím prostředkem.

Dokonalé oholení vyžaduje čistou pokožku. Umytím obličeje před holením odstraníte mastnotu, nečistoty a odumřelé kožní buňky. Umytí obličeje také pomáhá hydratovat vousy. Vousy se změkčí a tím pádem bude k jejich oholení nutná menší síla.

KROK 2:

Nanesení gelu nebo pěny na holení

Dalším krokem je nanesení vaší oblíbené pěny nebo gelu na holení. Umožní to holicímu strojku klouzat po pokožce s menším třením. Gel nebo pěna na holení pomáhají chránit pokožku před drobným poraněním a pomáhají předcházet jejímu podráždění.

KROK 3:

Holení – pokrokovým holicím strojkem s více břity

Pokrokový holicí strojek s více břity – jako jsou holicí strojky řady Gillette Fusion5 – je pro dokonalé oholení nezbytný. Při výběru holicího strojku hledejte strojek s více břity, který má výkyvnou hlavu, odpružené břity, precizní zarovnávací břit na zadní straně holicí hlavice a zvlhčující pásky.

Důležité je také nezapomínat, že pro hladké oholení je zásadní správná péče o holicí strojek. Špinavé nebo staré, opotřebené holicí strojky představují zvýšené riziko drobných poranění a podráždění pokožky. Pokud je váš holicí strojek stále v dobrém stavu, neměli byste na něj příliš tlačit – lehké, hladké tahy by měly stačit a většinu práce by měl odvádět holicí strojek. Pokud to u vašeho holicího strojku už neplatí, je zřejmě čas vyměnit holicí hlavici za novou.

KROK 4:

Holicí strojek opláchněte

Při holení břity holicího strojku často oplachujte, aby se z nich vypláchly vousy, kůže nebo gel na holení. Nezapomeňte se řídit správnými technikami čištění holicího strojku a neoklepávejte ho o umyvadlo. Můžete tím poškodit jeho precizně navržené části.

Po holení si opláchněte obličej velkým množstvím vody, abyste z něj odstranili gel nebo pěnu na holení.

KROK 5:

Hydratace obličeje

Chraňte svou jemnou pokožku obličeje a podpořte dokonalé oholení balzámem po holení nebo hydratačním krémem. Hydratace po holení vrací pokožce vlhkost a zklidňuje ji, čímž ji pomáhá chránit na celý nadcházející den.

Čím lepší budou vaše pravidelné návyky, tím lepší bude oholení. Gely a pěny na holení Gillette spolu s pokrokovými holicími strojky Gillette. Navrženy pro dokonalé oholení.

Byl tento článek užitečný?