Pomozte předcházet podráždění holení: Nástroje Gillette navržené pro maximální pohodlí

Jak předcházet podráždění přI holení: prvky Gillette pro váš komfort

Specifika pokožky obličeje

Dokonce i na obličeji, který se zdá být úplně hladký, je volná pokožka, která se pohybuje a chová jako gel. Vousy jsou tvrdé, hrubé a rostou různými směry – hlavně v oblasti krku, kde často leží a vyrůstají z pokožky pod malým úhlem.

Pokožka vašeho obličeje se může hodně podobat vypuštěnému balonku: je volná, pohybuje se a nelze ji dobře oholit.

Volná pokožka a její pohyblivost představují v kombinaci s nepoddajnou pevností folikulů vousů při holení ty největší překážky.

Aby bylo možné předejít podráždění pokožky při holení, je důležité, aby byla pokožka před přejetím břitů napjatá. Vyhlazená pokožka vytváří napjatý rovný povrch a vousy jsou připraveny k oholení.

Mikrolamely, ochranný pásek a mikrohřebínek

Holicí strojky Gillette byly navrženy speciálně tak, aby vyrovnaly volnou pokožku. Možná ale nevíte, které části vašeho holicího strojku tuto funkci mají. A možná jste si až dosud mysleli, že mikrolamely, ochranný pásek a mikrohřebínek na holicí hlavě vašeho strojku měly pouze dekorativní účely.

Mikrolamely, které se nachází přímo před břity, jsou jemné, flexibilní a horizontálně uložené a jemně napínají volnou gelovitou pokožku obličeje, vyhlazují její povrch a pomáhají tak předcházet podráždění.

Za mikrolamelami se před břity nachází ochranný pásek. Ochranný pásek dále vyhlazuje pokožku a připravuje ji tak na břity. Představte si to jako ruce, které uhlazují pomačkaný papír – stejně funguje ochranný pásek na vaší pokožce.

Nejpokrokovější holicí hlavice od Gillette ProGlide Power a ProShield mají mikrohřebínek, což je řada otvorů, které pomáhají navádět vousy k břitům a držet je ve vzpřímené poloze.

Díky těmto prvkům, které vyhlazují pokožku, vám holicí strojky Gillette MACH3, Fusion5, ProGlide a ProShield pomohou uhladit cestu k lepšímu oholení a předcházet podráždění pokožky.

Byl tento článek užitečný?