Zabraňte podráždění holení

Jak předcházet podráždění přI holení: přesně navrženými břity Gillette

Jemná pokožka, hrubé vousy a podráždění při holení

Pokožka může být po holení podrážděná, protože je jemná a choulostivá. Vousy, které z ní vyrůstají, jsou tvrdé jako měděný drát a pokud jste už někdy zkoušeli přeštípnout drát, chápete, proč k podráždění dochází!
Strniště je zárukou dalších komplikací. Vousy v něm totiž rostou různými směry.

Muži se často domnívají, že je pokožka pevná a hladká, ale pokud se podíváte blíž, zjistíte, že je ve skutečnosti velmi jemná, zvlněná a podobná gelu.

A je to ještě složitější.
Co se stane nad pokožkou, může vyvolat reakci uvnitř pokožky samé. Síla, která je pro oholení vousů nezbytná, má velký vliv na komfort holení.

Velká síla vytváří v pokožce napětí, což působí na nervy okolo váčku vousů. Tento podnět nervy vnímají jako tahání a vytrhávání, což může vést k pocitu podráždění a nepohodlí.

Tenké břity

Technologie břitů holicích strojků se neustále vylepšuje už od doby, kdy King C. Gillette vynalezl bezpečný holicí strojek.

Některých vylepšení designu holicích strojků si lze snadno všimnout: holicí hlavice s 5 nebo 3 břity, bateriové rukojeti, zvlhčující pásky. Jiná nelze pouhým okem ani postřehnout, výrazně však pomáhají zabraňovat podráždění pokožky po holení.

Klíčem ke komfortnímu oholení je břit ostrý, tenký a přesný tak, že dokáže oholit vousy s minimální silou.

Ostří břitu musí být tenké. Břity holicích strojků Gillette mají ostří daleko tenčí, než jsou vousy, a dokonce ještě tenčí než chirurgický skalpel.
Abychom účinnost tohoto ultra tenkého břitu ještě zvýšili, přidali jsme mu karbonový potah s vlastnostmi podobnými diamantu, který podporuje jeho pevnost, a tenkou telomerovou vrstvu, která zlepšuje skluz.
Komfortní oholení je výsledkem technologického pokroku, který závisí na jedné důležité věci:Přesně navržené břity:

Gillette ProGlide a Gillette ProShield. Naše dosud nejlepší břity.

Byl tento článek užitečný?