Historie holicích strojků Gillette

Holicí strojky Gillette: Historie, technologie, vývoj

Historie holení je úzce spjata s inovací pánské břitvy. Kde to tedy všechno začalo?

Holicí strojek udělal obrovský krok kupředu v roce 1901, kdy podnikatel King C. Gillette (ano, to je jeho skutečné jméno) vynalezl přístroj, který dokázal doma oholit muže stejně kvalitně jako u holiče.

Jeho prototyp - první bezpečnostní břitva - zavedl do amerických domácností koncept jednorázových břitů. Dokonce i vědci z MIT si tehdy mysleli, že vytvořit tak tenké a silné břity je nemožné, ale Gillette to dokázal.

Historie pánských holicích strojků Gillette

V roce 1957 přišla další inovace: nastavitelný holicí strojek se třemi různými nastaveními pro různé vousy. Postupem času přibylo dalších šest nastavení, čímž se z tohoto holicího strojku stalo mechanické umělecké dílo.

O necelých 10 let později se holicí strojek Gillette dočkal dalšího vylepšení: nový model Techmatic. Nový Techmatic, elegantnější a ostřejší holicí strojek, byl prvním strojem s kontinuální cívkou z nerezové oceli, což znamenalo, že se břity již nemusely dotýkat.

Již od počátku je Gillette spjat se světem sportu. V tištěných reklamách na původní holicí strojek Gillette se objevila baseballová legenda, hráč Honus Wagner z týmu Pittsburgh Pirates. Vztah mezi Gillette a sportem trvá dodnes.

V roce 1998 se zrodil holicí strojek Gillette MACH3 s inovovanými třemi břity pro důkladné a hladké oholení. V roce 2006 byly holicí strojky Gilette Fusion5 doplněny o další dva břity pro ještě větší důkladnost.

Pánské holicí strojky Gillette

V roce 2015 se u holicího strojku ProGlide objevila nová technologie Flexball. Tento holicí strojek obsahuje výkyvnou osu, která vám umožní ještě snadněji oholit jedinečný tvar vaší tváře.

Každá inovace holení a holicích strojků zefektivnila a zpříjemnila péči o pánskou pokožku a to ještě zdaleka nekončíme!

Holicí strojek Gillette ProGlide s technologií Flexball

Byl tento článek užitečný?